Menu Region

Teatr o królewiczach gejach będzie pokazany w szkołach

Teatr o królewiczach gejach będzie pokazany w szkołach

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Maciej Stańczyk

8Komentarzy Prześlij Drukuj
Studenci z Opola chcą wystawiać w szkołach spektakl o królewiczu, który zamiast wybranki znalazł wybranka. Premiera w Walentynki.
Dyrektorzy szkół, z którymi rozmawiała "Polska", są podzieleni co do tego, czy przedstawienie o mniejszościach seksualnych powinni oglądać uczniowie.

Na pomysł przygotowania spektaklu wpadła Marzanna Pogorzelska, nauczycielka języka angielskiego z I LO w Kędzierzynie-Koźlu. - Usłyszałam o tym, że takie przedstawienia wystawiane są na Zachodzie. Skontaktowałam się ze swoimi byłymi uczniami, dziś już studentami, i wspólnie postanowiliśmy przygotować spektakl.

To doskonały pomysł na uczenie dzieci tolerancji wobec innych. Uświadomimy im, że to, co u nas jeszcze bulwersuje, w innych krajach nie budzi już negatywnych emocji - mówi "Polsce" Marzanna Pogorzelska, o której głośno zrobiło się już w 2007 roku. Kobieta napisała wtedy do Romana Giertycha - ówczesnego ministra edukacji - list otwarty, w którym sprzeciwiła się - jak uznała - promowanej przez niego polityce nietolerancji wobec osób homoseksualnych.

Studenci wystawią holenderską bajkę "King and King", która została przetłumaczona na język angielski i wydana m.in. w Stanach Zjednoczonych i w Wielkiej Brytanii. Bohaterem opowieści jest książę, który poszukuje żony.

Żadna z trzech kandydatek nie przypada mu jednak do gustu. Zakochuje się dopiero w bracie jednej z nich, z którym tworzy szczęśliwą parę. Studenci, którym w realizacji przedstawienia pomagają profesjonalni aktorzy opolskiego teatru, premierę spektaklu szykują na przyszłoroczne walentynki. Chcą je wystawiać w szkołach na każdym poziomie nauczania. - Zobaczymy, który dyrektor odważy się wystawić sztukę - zastanawia się głośno Pogorzelska.

Dyrektorzy, z którymi rozmawiała "Polska", są podzieleni co do pomysłu. - Takie spektakle nie nadają się do pokazywania w gimnazjach. To jeszcze nie ten etap dojrzałości młodych ludzi. Z częścią gimnazjalistów co prawda można już porozmawiać na poważne tematy, ale część jeszcze do tego nie dojrzała. Nie zgodziłabym się na takie przedstawienie - mówi Małgorzata Ludwikowska, dyrektor Gimnazjum nr 3 w Opolu.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

8

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

gej

+2 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kasia (gość)  •

jestem nauczycielką, mój kolega nauczyciel jest gejem, ale absolutnie nie zgadzam się na taką promocję. do wszystkiego trzeba dojrzeć samemu, a nie przy czyjejś pomocy

odpowiedzi (0)

skomentuj

Wara od naszych dzieci!

+1 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

elte (gość)  •

Jeśliby w szkole moich dzieci dyrekcja zgodziłaby się na wystawienie takiego spektaklu, podałabym ich do sądu. Szkoła jest od nauczania, a nie od propagowania homoseksualizmu. Wara od naszych dzieci!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Pederaści wszystkich krajów łączmy się

+5 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

odtyluś (gość)  •

Bądźmy wyrozumiali

odpowiedzi (0)

skomentuj

kogo obchodzi kto w kogo tylek wchodzi? :/

+2 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

iwi (gość)  •

No nie badzcie zacofanym narodem. Chcą niech robią; do przedszkola z tym nie wejdą. Kogo obchodzi kto w czyj tyłek wchodzi? no ludzie.. nie bądźcie jak starsze babcie, które w oknie stoją i wiedzą ile razy do ważywniaka poszła sąsiadka spod 4 o.O nie bądźcie aż tak ograniczeni. Cywilizacja polska nareszcie się rozwija; są róźne ideologie itd. homoseksualizm nikogo nie krzywdzi. Nikomu nic nie narzuca, że czasem przejdą się z tęczową flagą po mieście to chyba nie jest źle? przynajmniej nie robią jak kolejarza, że są skutki finansowe. Czas w koncu spojrzec na swoje życie, a nie oglądac się na innych i gnebic tych co zaznaczam.. chcą kochac!

odpowiedzi (0)

skomentuj

nie toleruję!

+3 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

E. (gość)  •

po raz kolejny słyszę jak chce sie spoleczenstwu narzucic ze homoseksualizm to normalna sprawa, a teraz jeszcze geje uderzają w strone dzieci, zeby od malego widzialy i sie uczyly "tolerancji"!!
A niby dlaczego mają tolerowac nienaturalne zachowania? nigdy nie pozwolę zeby moje dziecko ogladalo takie "teatrzyki", rodzina to tata mama i dzieci, lub mama i dziecko, lub tata i dziecko i INNEJ MOZLIWOSCI NIE MA!!
a jezeli ktos ma inne preferencje to proszę bardzo, ale cicho wowaczas proszę siedziec w swoim srodowisku!

odpowiedzi (0)

skomentuj

zboczeńcy odczepcie sie od dzieci!

+3 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

next (gość)  •

Nie wolno dzieciom i młodzieży pokazywać zaburzeń popędu jako normy!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ideologia to rak mózgu.

+5 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kaktusnad?oni  •

Ideologia to rak mózgu.
Wydaje mi się że ideologia jest rakiem mózgu.
Zarówno ta klerykalno-prawicowa jak i ideologia lewicowa.
A chore jest w tym to, że chcą na siłę wcisnąć swoje przekonania innym.
Jedni wciskają nam że aborcja jest morderstwem nienarodzonych, inni znowu że związki monogamiczne to jest ideał godny naśladowania.

Mój szacunek jest zarówno dla par homoseksualnych, żyjących ze sobą w zgodzie, nie narzucających się innym, jak również kobiecie która przemyślała sprawę i zadecydowała o aborcji pomimo wrzasku nawiedzonych.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Nauczycielka angielskiego i studenci

+5 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

KB (gość)  •

Też mi autorytet!? Przecież oni mają problemy ze sobą, a chcą uczyć nasze dzieci?! A minister umywa ręce...

odpowiedzi (0)

skomentuj