Menu Region

Pokerowe miliony do wzięcia

Pokerowe miliony do wzięcia

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Maciej Stolarczyk

Prześlij Drukuj
Najlepsi pokerzyści w Europie rywalizowali w ostatnich dniach w Warszawie w zawodach z serii European Poker Tour.
Poker, karciana gra dla dorosłych, od lat fascynuje miliony ludzi na świecie. Wielu z nas kojarzy ją głównie z westernów, gdzie jeden z graczy na koniec rozgrywki zawsze zostaje bankrutem bądź ginie podejrzany o oszustwo. Ten dramatyczny obraz pokera w dużej mierze stracił dziś na aktualności.

Najbezpieczniej i z najmniejszym nakładem finansowym można bawić się w tę grę w internecie.
Dla tych, którzy wolą bezpośredni kontakt z rywalami, idealne są sportowe turnieje w stylu European Poker Tour.

Aby wziąć udział w tych zawodach, trzeba zaryzykować konkretną kwotę. Wpisowe do tegorocznej, trzeciej już edycji EPT w Warszawie kosztowało bowiem 21 tys. złotych.

Były to jednak jedyne pieniądze, jakie należało wyłożyć. Wpisowe wszystkich graczy złożyło się na pulę nagród dla grona najlepszych. W tym roku wyniosła ona ponad 8 mln złotych (2 mln dla zwycięzcy).
Po uiszczeniu początkowej opłaty każdy zawodnik otrzymywał taką samą liczbę żetonów. Po utracie wszystkich odpadał z gry i mógł wracać do domu, bez możliwości dokupienia kolejnych.

Kwota, jaką trzeba zapłacić przed zawodami, sprawia, że impreza jest dość ekskluzywna. Wśród 400 pokerzystów, którzy stanęli na starcie w hotelu Hyatt, znalazło się niespełna 40 Polaków.

Dominowali goście z zachodu Europy, choć nie zabrakło też bogaczy z byłych państw ZSRR.
Dla warszawskich miłośników motoryzacji turniej był znakomitą okazją, by na parkingu przed hotelem obejrzeć najdroższe modele samochodów świata. Znalazł się wśród nich m.in. bardzo rzadko spotykany na naszych drogach cadillac escalade. Warto też dodać, że wstęp dla publiczności był na ten turniej darmowy.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się