Menu Region

Kaczmarek oskarża PiS o zbrodnie

Kaczmarek oskarża PiS o zbrodnie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Łukasz Krajewski

1Komentarz Prześlij Drukuj
Kaczmarek: Kurski chciał od PZU na film. Giertych zeznał, że to Wierzejski ostrzegł Leppera.
Były minister spraw wewnętrznych Janusz Kaczmarek zaatakował w "Kropce nad i" posła PiS Jacka Kurskiego. To dogrywka po kilkugodzinnym oskarżaniu Prawa i Sprawiedliwości, które Kaczmarek wygłaszał przed sejmową komisją ds. nacisków.

- Jaromir Netzel informował mnie o naciskach na swoją osobę wywieranych przez posłów, np. o zatrudnianiu niektórych osób czy finansowaniu niektórych projektów przez PZU - ujawnił w TVN Kaczmarek. W tym kontekście wymienił nazwisko posła PiS Jacka Kurskiego, który chciał, by PZU dofinansował publikację filmu "Nocna zmiana".

- Ale ten film rzeczywiście został dołączony do "Naszego Dziennika".
Czy to znaczy, że PZU się zgodził to dofinansować? - dopytywała Monika Olejnik. - Nie sądzę, żeby się na to zgodził, bo mówił, że nie wyobraża sobie sytuacji, w której PZU coś takiego finansuje - odparł Kaczmarek.
Były minister spraw wewnętrznych jest świadkiem komisji ds. nacisków, bo został oskarżony przez poprzedni rząd o ostrzeżenie ówczesnego ministra Andrzeja Leppera o planowanej przeciw niemu akcji Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Po nagłośnieniu sprawy Kaczmarek został odwołany ze stanowiska, a rząd PiS-LPR-Samoobrona rozleciał się.

Przed komisją były minister mówił: - Oskarżam Prawo i Sprawiedliwość o wykorzystanie aparatu państwowego do niszczenia jednostki, oskarżam PiS o stosowanie bezprawnych metod inwigilacji, oskarżam PiS o wykorzystanie służb specjalnych do niszczenia jednostki, oskarżam PiS o łamanie prawa przy prowadzonym postępowaniu przygotowawczym, oskarżam PiS o niesłuszne zatrzymanie, oskarżam PiS o inspirowanie mediów do niszczenia jednostki - wyliczał Kaczmarek.

Przyznał również, że podejrzewa, iż za jego zatrzymaniem stał bezpośrednio ekspremier Jarosław Kaczyński. Na pytanie, czy jego zdaniem były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powinien stanąć przed Trybunałem Stanu, odpowiedział: - Moim zdaniem tak, powinien stanąć przed Trybunałem Stanu.

Ostre słowa ministra wzburzyły posłów PiS Jacka Kurskiego oraz Arkadiusza Mularczyka. Posłowie PiS próbowali wziąć Kaczmarka w krzyżowy ogień pytań, ale ten odpowiadał rzeczowo i nie dał się zagonić w kozi róg. Na część bardziej szczegółowych pytań nie odpowiedział, zasłoniwszy się tajemnicą śledztwa. Obiecał jednak udzielić wyjaśnień podczas tajnego przesłuchania.

Nie chciał także odpowiedzieć Kurskiemu na pytanie, gdzie obecnie pracuje. - Nie odpowiem, bo już wcześniej gazety chciały mnie zdyskredytować. Poza tym chciano mnie zniszczyć jako jednostkę, inwigilowano mnie. Pewne elementy mojego życia powinny pozostać prywatne - tłumaczył.

1 3 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Męt

+4 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jermar2 (gość)  •

Dlaczego Polska Times zajmuje się taką kreaturą jak Kaczmarek.
Szkoda czasu i atłasu.

odpowiedzi (0)

skomentuj