Menu Region

Tajny pomysł MON na armię

Tajny pomysł MON na armię

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Więcej jednostek bojowych w armii, cięcia w logistyce oraz wzmocnienie sił specjalnych i pułków rozpoznania. Ale też likwidacja historycznej 1. Dywizji Zmechanizowanej imienia Tadeusza Kościuszki.
Takie zapisy znalazły się w dokumencie "Model Sił Zbrojnych RP 2009-2018", który poznała "Gazeta Wyborcza". Dokument powstał w Ministerstwie Obrony Narodowej. W ciągu dwóch tygodni część tego planu ma ogłosić szef resortu Bogdan Klich. Według dziennika z planu wynika, że armia ma stać się bardziej sprawna i pozbawiona urzędniczych etatów, w które obrosła.

"Gazeta Wyborcza" ujawnia, że ważne miejsce przewidziano dla sił specjalnych. Ich wielkość ma wzrosnąć z 1 do 2 procent stanu całej armii. Dlatego GROM, 1. Pułk Specjalny z Lublińca i Formoza (jednostka specjalna Marynarki Wojennej) mają być nie tylko rozbudowane, ale doposażone w najnowocześniejszy sprzęt. Na przykład GROM dostanie do swojej dyspozycji eskadrę śmigłowców, która w każdej chwili ma być gotowa do użycia.

Więcej szczegółów na ten temat - w "Gazecie Wyborczej".

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się