Menu Region

Na konferencji ONZ w Poznaniu Obamę będą reprezentować...

Na konferencji ONZ w Poznaniu Obamę będą reprezentować kongresmeni

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Amerykański prezydent-elekt Barack Obama wyraził przekonanie, że konferencja ONZ w Poznaniu pomoże przełamać impas w sprawie ocieplenia klimatu Ziemi. Obama poinformował, że w Polsce będą obecni jego przedstawiciele.
W przemówieniu wideo adresowanym do uczestników Klimatycznego Szczytu Gubernatorów w Kalifornii, Barack Obama zapowiedział, że walka z globalnym ociepleniem będzie jednym z jego priorytetów. "Moja prezydentura otworzy nowy rozdział amerykańskiego przywództwa w walce z globalnym ociepleniem. Pozwoli wzmocnić nasze bezpieczeństwo i stworzyć miliony nowych miejsc pracy"- mówił Obama. Podtrzymał także obietnicę wyborczą o redukcji emisji gazów cieplarnianych o 80 procent do 2050 roku i zapowiedział inwestycje w nowe źródła energii.


Przyszły prezydent skierował także specjalne przesłanie do delegatów, którzy zgromadzą się w przyszłym miesiącu w Polsce. "Od waszych działań zależy przyszłość naszej planety"- podkreślał Obama. Wyjaśnił, że sam nie przyjedzie do Poznania, bo Stany Zjednoczone mają tylko jednego prezydenta. Poinformował natomiast, że w Polsce reprezentować go będą kongresmeni.

Zapewnił, że gdy tylko obejmie urząd, Waszyngton aktywnie zaangażuje się w negocjacje. Amerykański prezydent-elekt podkreślił, że zwłoka w walce z globalnym ociepleniem jest nie do zaakceptowania.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się