Menu Region

Ukraina: Mandaty o wartości pół miliona złotych

Ukraina: Mandaty o wartości pół miliona złotych

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Zaostrzenie kodeksu drogowego na Ukrainie przyniosło już pierwsze efekty. Wczoraj, w ciągu pierwszego dnia obowiązywania nowych przepisów, liczba wypadków spadła o jedną trzecią oraz wystawiono mandaty o wartości ponad milion hrywien, czyli pół miliona złotych.
Milicja drogowa informuje, że zanotowano prawie 8 tysięcy przypadków wykroczeń, z czego połowa została zakwalifikowana jako "poważne", na przykład prowadzenie pod wpływem alkoholu, czy przejazd na czerwonym świetle. Liczba ta jest i tak o jedną trzecią mniejsza niż przed zaostrzeniem przepisów. Spadła także liczba wypadków śmiertelnych.

Kary za wykroczenia drogowe wzrosły od wczoraj kilkakrotnie. Jazda po pijanemu może kosztować równowartość 1200 złotych, a przejazd na czerwonym świetle około stu złotych. Razem z podwyższeniem kar, zaostrzono także odpowiedzialność milicjantów za łapownictwo. Mogą oni mieć przy sobie jedynie sto hrywien, czyli 50 złotych i żadnej sumy w obcej walucie. Efekty już widać - tylko wczoraj wypisano mandaty o wartości miliona hrywien, czyli pół miliona złotych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się