Menu Region

Gejowskie bajki dla dzieci poróżniły polskich polityków

Gejowskie bajki dla dzieci poróżniły polskich polityków

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Maciej Stańczyk

5Komentarzy Prześlij Drukuj
Jeszcze nie ma książki dla dzieci promującej homoseksualne rodziny, a już rozgorzała dyskusja na jej temat. To efekt publikacji "Polski".
Politycy z prawej strony uważają, że gejowskie bajki to agresywna metoda uczenia dzieci tolerancji wobec mniejszości seksualnych. Lewica pomysł chwali. To doskonały sposób na zwiększenie społecznej akceptacji homoseksualnych rodzin. Jednak psycholodzy twierdzą, że same bajki nic nie zmienią, jeśli inicjatywie nie będzie towarzyszyła dyskusja o prawach gejów i lesbijek.

We wtorek napisaliśmy o kontrowersyjnej Kampanii przeciw Homofobii. Zamierza ona w Polsce wydać bajkę "And Tango Makes Three". Jej bohaterami są dwa pingwiny Roy i Silo, zakochane w sobie samce, które pewnego dnia znajdują jajo. Wysiadują je, a później wspólnie wychowują małego pingwina - samiczkę Tango - tworząc szczęśliwą rodzinę. - Ta bajka uczy tolerancji, tłumaczy dzieciom, w jaki sposób podchodzić do homoseksualnych rodzin - mówi Robert Biedroń, lider kampanii.

Tadeusz Cymański, poseł PiS, uważa jednak, że to zwykła prowokacja środowiska gejów i lesbijek wymierzona w tradycyjny model rodziny, a nie lekcja tolerancji. - Kampania posuwa się za daleko, chcąc wydać książeczki. Dzieci nie mogą być wprowadzane w intymny świat w tak agresywny sposób. To nie jest już nauka o tolerancji, tylko promocja homoseksualizmu, wchodzenie w kompetencje, które przysługują rodzicom - denerwuje się Cymański.

W słowach nie przebiera Mirosław Orzechowski, były wiceminister edukacji z ramienia LPR. - To pomysł, który może zaszkodzić dzieciom, bo przedstawia kłamliwy obraz porządku w przyrodzie. Homorodziny to sztuczny twór, nigdy nie mogą zostać zaakceptowane - grzmi Orzechowski.

Z kolei dla Jarosława Gowina, posła PO, pomysł kampanii to próba przeprowadzenia w Polsce rewolucji obyczajowej. - Społeczeństwo na takie inicjatywy jest na szczęście dobrze zaimpregnowane - mówi Gowin.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

5

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Re: sprzeczne z naturą

+7 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Łukasz Szulc (gość)  •

Otóż p. "Normalny" postawienie znaku równości między homoseksualistami a zboczeńcami to ogromne nadużycie. Skąd pan wyciągnął takie wnioski? Zna pan jakiegoś homoseksualistę? Myślę, że największym problem homoseksualistów w Polsce jest to, że się ukrywają. Dla większości Polaków homoseksualizm wydaję się być czymś niezwykle dziwnym, nienormalnym, zboczonym, bo nie zdają sobie sprawy z tego, że wielu homoseksualistów jest wśród nich. P. normalny gwarantuje panu, że mocno by się pan zdziwił, ilu pan zna homoseksualistów, gdyby wszyscy oni się ujawnili. A potem zdziwiłby się pan jeszcze raz, zauważając, że są oni często zwyczajni i normalni. Moja mama się zdziwiła.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Sprzeczne z naturą

+8 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Normalny (gość)  •

Homo jest sprzeczne z naturą, dla mnie to po prostu dewiacja seksualna i tyle..... i popieram Panią Danutę... nie chciałbym, aby któś uczył moje dziecko, że to normalne.... Jeżeli ktoś będzie lubił perwersyjny seks to czy zaraz będzie się z tym obnosił jak to czynią geje i lesbijki.... i przekonywał, że to normalne wszystkich dookoła..

odpowiedzi (0)

skomentuj

Haust zimnej wody na gorące łby.

+9 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kaktusnad?oni  •

Wrzask ideologów zarówno prawicy jak i lewicy powinno się puścić z wiatrem. Niech se wrzeszczą i ubliżają sobie nawzajem.
O ile nikt nie będzie narzucał obowiązku czytania jej jako lektury obowiązkowej, to kupi tę bajkę ten co będzie chciał. Nie ma cenzury komunistycznej, nie powinno być również prawicowo-kościelnej.
Taki Cymański i Orzechowski niechcący robią reklamę, a pani Szyłko jak będzie rozmawiać ze swoją Ewelinką na różne tematy, to niech się nie obawia że ktoś przekabaci jej córeczkę.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Homoseksualne dziecko

+8 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Łukasz Szulc (gość)  •

A to, że mnie jako małe homoseksualne dziecko przekabacano na modłę heteroseksualną pani Danusiu, to się Pani podoba? I to nie w jednej książeczce o pingwinach, ale w każdej lekturze, gazecie, filmie,...

odpowiedzi (0)

skomentuj

daddy, papa and me

+5 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

d.galway (gość)  •

trzeba nam dyskucji takiej prawdziwej, konstruktywnej, mniej agresywnej. proponuje zapytac pana cymanskiego jak uczylby tolerancji. pana orzechowskiego poinformowac ze rodziny homosexualne staly sie faktem a pania szylko zapewnic iz publikacja nie znajduje sie na liscie lektor obowiazkowych czy promowanych przez MEN. zamiast o kabaceniu i modlach rozmawiac doradzam pani danucie pomyslec nad rozwojem wrazliwosci na takie i inne tematy u dziecka zeby na dobrego czlowieka wyroslo. ewelinka sobie za pewne poradzi... ale czy pani danuta zniesie takie nowosci? :) wlasciwie stara nowosc:) ale pogadamy kiedy juz ta dyskusje oficjalnie otworzymy.

odpowiedzi (0)

skomentuj