Menu Region

Kaczmarek: To Ziobro rekomendował mnie na ministra

Kaczmarek: To Ziobro rekomendował mnie na ministra

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Były szef MSWiA Janusz Kaczmarek powiedział, że to Zbigniew Ziobro rekomendował go jako kandydata na ministra.
Kaczmarek składa zeznania przed sejmową Komisją śledczą, badającą domniemane naciski na organa władzy. Bada ona tak zwaną aferę gruntową i sprawę przecieku o akcji funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Ministerstwie Rolnictwa.

Świadek zeznał, że jego kandydaturę rekomendował ówczesny minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro. Tymczasem sam Kaczmarek, który wówczas pełnił funkcję prokuratora krajowego, chciał, by prezydent Lech Kaczyński zastopował jego nominację. Wyjaśnił, że chciano go usunąć z prokuratury, by pełnię władzy miał minister Ziobro. Kaczmarek dodał, że jako prokurator krajowy wielokrotnie stopował "pewne inicjatywy" Ziobry.

Były szef MSWiA powiedział także, że to nie on był źródłem przecieku o akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa. Jego zdaniem, o sprawie wiedziała duża grupa osób, wśród nich również ówczesny poseł Ligi Polskich Rodzin, Wojciech Wierzejski.

Janusz Kaczmarek uchylił się od odpowiedzi na pytanie o kontakty z Ryszardem Krauze.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się