Menu Region

Prezes NBP: Trudno określić co będzie po wejściu do strefy...

Prezes NBP: Trudno określić co będzie po wejściu do strefy euro

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Prezes NBP Sławomir Skrzypek uważa, że trudno określić dokładnie ryzyko czekające nasz kraj po wejściu do strefy euro. W grudniu Narodowy Bank Polski przedstawi raport na temat zysków i korzyści z wejścia polski do strefy euro.
Sławomir Skrzypek podkreślił, że niezależnie od daty wejścia do strefy euro przed Polską jest dużo pracy do wykonania. Prezes NBP uważa, że potrzebna jest również ścisła współpraca rządu z Narodowym Bankiem Polskim.

Sławomir Skrzypek nie zgadza się ze słowami wicepremiera Waldemara Pawlaka, że zawirowania na rynkach finansowych mogą spowodować obniżenie wymagań i pomóc Polsce w przyjęciu wspólnej europejskiej waluty.

Prezes NBP uważa też, że Polska znajduje się w dobrej sytuacji w obliczu trwającego na świecie kryzysu finansowego. Jednak będąc uczestnikami rynku globalnego będziemy pod wpływem kryzysu w strefie euro - zaznaczył Sławomir Skrzypek.

Prezes Narodowego Banku Polskiego powiedział, że może mieć to wpływ na krajowych eksporterów bo w strefie euro lokowane jest 70 procent naszego eksportu. Sławomir Skrzypek ma również nadzieje, że Polska uzyska poziom wzrostu gospodarczego w granicach 3 procent.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Nazwa własna - Polska

+22 / -13

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

rozdrażniony (gość)  •

"korzyści z wejścia polski do strefy euro" - Polska to nazwa kraju, więc piszę się ją wielką literą!

odpowiedzi (0)

skomentuj