Menu Region

Przed katowickim sądem czwarta rozprawa ws. mafii paliwowej

Przed katowickim sądem czwarta rozprawa ws. mafii paliwowej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Dziś w katowickim sądzie okręgowym odbędzie się czwarta już rozprawa w sprawie tzw. śląskiej mafii paliwowej. W dalszym ciągu nie udało się nawet rozpocząć czytania aktu oskarżenia.
Poprzednia rozprawa została odroczona z powodu niestawienia się obrońców Andrzeja Dolniaka - byłego doradcy Andrzeja Leppera. Oskarżony nie zgodził się wówczas na odczytanie liczącego kilkaset stron aktu oskarżenia pod nieobecność obrońców.

Andrzej Dolniak skrytykował sąd, który w jego opinii dopuścił się zaniedbań wobec drugiego z obrońców, mecenasa Żurawskiego, który nie został poinformowany o terminach rozpraw, a nawet nie otrzymał aktu oskarżenia. Odraczając rozprawę, sędzia Gwidon Jaworski poinformował, że sprawa niedostarczenia wezwania mecenasowi Żurawskiemu, jak i braku jego pełnomocnictwa w aktach zostanie zbadana.

Wśród 21 osób oskarżonych w procesie znajduje się śląski baron paliwowy Henryk Musialski oraz znany detektyw Krzysztof Rutkowski. Zarzuty to głównie: nielegalny obrót paliwami i pranie brudnych pieniędzy. Większości grozi do 15 lat więzienia. Grupa oszukała Skarb Państwa na pół miliarda złotych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się