Menu Region

Telewizory bez odbioru Euro 2012

Telewizory bez odbioru Euro 2012

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Tomasz Teluk, prezes Instytutu Globalizacji

1Komentarz Prześlij Drukuj
Polacy żyją w błogiej nieświadomości przyszłych skutków ślamazarnej cyfryzacji telewizyjnego i radiowego nadawania w naszym kraju.
Niewielu ma świadomość, że jeśli w roku 2012 nie będą posiadali specjalnej przystawki do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej lub zestawu telewizji satelitarnej, zamiast obrazu na ekranach ich telewizorów pojawi się charakterystyczny "śnieg". Oznacza to, że nie każdy będzie mógł śledzić zmagania narodowej drużyny na szklanym ekranie podczas rozgrywek Euro.

Kibice jednak nie wyobrażają sobie, aby nie mogli oglądać mistrzostw, w dodatku organizowanych u siebie. Zwłaszcza że wielu zaopatrzyło się już w odpowiedni sprzęt. To znaczy nowoczesne, płaskie telewizory.

Euforia towarzysząca otrzymaniu praw do organizacji imprezy zbiegła się ze świadomością konieczności poniesienia ogromnych kosztów organizacyjnych w zakresie infrastruktury transportowej, sportowej czy hotelowej.
Jaka szkoda, że zapomniano o telewizji. Inwestycja w cyfryzację jest cywilizacyjną koniecznością. Chyba że planujemy stać się pośmiewiskiem całej Europy. Naturalnie, chodzi o wydarzenia poza boiskiem.

Wiedza o cyfryzacji jest zatrważająca. Jedynie 2 proc. ankietowanych przez OBOP jest zadowolonych z polityki informacyjnej, dotyczącej przejścia z nadawania analogowego na cyfrowe.
Po raz kolejny okazuje się, że ważny proces cywilizacyjny, jakim jest cyfryzacja, jest dokonywany z pominięciem opinii publicznej.

Nie jest tak, że niedoinformowani są wyłącznie rolnicy, gospodynie domowe czy bez- robotni. Równie mało o zmianach wiedzą menedżerowie i specjaliści. Ukazuje to, jak wiele w kwestii polityki informacyjnej pozostaje jeszcze do zrobienia.

Jest niemal pewne, że kibice z Euro 2012 rozliczą premiera Donalda Tuska. 41 proc. pytanych o odpowiedzialność za cyfryzację radia i telewizji w Polsce wskazuje na rząd RP.

Rząd odpowiedzialny jest zarówno za strategię cyfryzacji, jak i bezpośredni nadzór nad wszystkimi organami, które biorą udział w tym procesie. Fakt, iż kompetencje i odpowiedzialność różnorodnych instytucji są niejasne i bardzo rozmyte, to już zupełnie inna historia. Niemniej na barkach rządu spoczywa odpowiedzialność przed obywatelami za ten milowy skok technologiczny.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

zaden problem

+18 / -13

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mars (gość)  •

przystawka, ktora dzialac bedzie z kazdym przedpotopowym "pudlem" kosztuje £15 w Anglii. Dobrze wydalem te pieniadze. Mam teraz prawie 50 kanalow w swietnej cyfrowej jakosci, mnostwo interaktywnych servisow. Zadnego dodatkowego, procz podstawowego, abonamentu. Do 2012 takie rzeczy na kazdym smietniku bedzie mozna znalezc, wiec nie robcie ludziom wody z mozgu i nie naciagajcie ich na wydatki!

odpowiedzi (0)

skomentuj