Menu Region

Dziś zaczęła pracę Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska

Dziś zaczęła pracę Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Od dzisiaj działa Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Nowa instytucja ma zarządzać obszarami Natura 2000, wydawać decyzje środowiskowe przy budowie autostrad i kontrolować wpływ nowych inwestycji na przyrodę.
Maciej Trzeciak, wiceminister środowiska wyjaśnia, że Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska powstała z połączenia jednostek, które do tej pory zajmowały się ochroną środowiska, w tym z Wydziałów Ochrony Środowiska w Urzędach Wojewódzkich. Według wiceministra, usprawni to pracę urzędników.

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska działa na podstawie ustawy "O udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko" z 3 października tego roku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

GDOŚ się nie sprawdza

+6 / -12

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ornitolog (gość)  •

Witam moim zdaniem GDOŚ to jedno wielkie rozczarowanie i kolejna armia urzędników z sowitymi pensjami żyjącymi na koszt podatnika. Sprawy zalegają tygodniami czasami brak kompetentnej osoby która byłaby w stanie wyjaśnić co się dzieje z daną sprawą. Czy GDOŚ i RDOŚ-ie powstały po to by przejadać coraz to większe pieniądze podatnika ze względu na ciągły rozrost kadr, czy po to aby coś wreszcie drgnęło i proces realizacji inwestycji uległ przyspieszeniu ? Może świat mediów lub polityki zainteresuję się tym bałaganem .....

odpowiedzi (0)

skomentuj