Menu Region

Kancelaria: Nie ma mowy o skróceniu wizyty prezydenta w Azji

Kancelaria: Nie ma mowy o skróceniu wizyty prezydenta w Azji

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Według Kancelarii Prezydenta, nie ma możliwości skrócenia grudniowej wizyty Lecha Kaczyńskiego w Azji. Szef Kancelarii Piotr Kownacki powiedział, że również dzielenie wyjazdu byłoby nieracjonalne. Kownacki wyjaśnił, że jest to wyjazd do trzech państw. Sama podróż w jedną stronę będzie trwała kilkanaście godzin, zatem nie ma możliwości, aby wyjazd ten podzielić.
W czasie, gdy prezydent będzie w Azji, w Gdańsku odbędą się obchody 25. rocznicy przyznania Lechowi Wałęsie Pokojowej Nagrody Nobla, na które przyjedzie m.in. francuski prezydent Nicholas Sarkozy.

Lech Kaczyński odwiedzi Japonię, Mongolię i Koreę Południową. W Tokio jest planowana audiencja u cesarza Japonii, czym, między innymi, Kancelaria tłumaczy niemożność odwołania wizyty. Piotr Kownacki nie chciał jednak mówić, którego dnia prezydent ma spotkać się z cesarzem. Powiedział, że do terminu nie przywiązuje aż tak wielkiej wagi, a strona japońska ma trochę za złe, że w ogóle fakt spotkania z cesarzem został w Polsce ujawniony. Zapowiedział, że oficjalny komunikat w tej sprawie pojawi się w ostatnich dniach listopada.

Według Kancelarii wizyta Lecha Kaczyńskiego w Japonii jest przygotowywana od półtora roku, a cesarz przyjmuje czterech szefów państw rocznie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się