Menu Region

Stoczniowcy rozmawiają z przedstawicielami rządu

Stoczniowcy rozmawiają z przedstawicielami rządu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Warszawie trwa spotkanie przedstawicieli rządu i stoczniowych związków zawodowych. Tematem rozmów jest przygotowywana przez resort skarbu specustawa stoczniowa.
Przed spotkaniem Dariusz Adamski z NSZZ "Solidarność Stoczni Gdynia" podkreślił, że majątek stoczni powinien być podzielony tak, by mogła ona nadal pracować. Dodał, że wszyscy robotnicy powinni zachować pracę, ale jeśli się to nie uda - dla zwolnionych powinny być przygotowane programy osłonowe. Leszek Świętczak z "Solidarności Stoczni Gdynia" zagroził z kolei, że jeśli rozmowy nie przyniosą oczekiwanego efektu, stoczniowcy je zerwą i przyjadą protestować do stolicy.


Sekretarz stanu w kancelarii premiera Michał Boni powiedział, że dzisiejsze spotkanie ma charakter techniczny. Zostaną ustalone szczegóły harmonogramu przyszłotygodniowych rozmów. Boni zapewnił, że stronie rządowej również zależy na tym, by zagwarantować pracownikom zatrudnienie i programy osłonowe.

Minister podkreślił, ze wszystkie rozwiązania należy wypracować w ciągu najbliższych dni, bowiem ustawa musi wejść w życie jak najszybciej. Rozmowy mogą potrwać kilka dni. Odbywają się w warszawskim Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog".

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się