Menu Region

Warszawski sąd umorzył postępowanie ws. reklamy...

Warszawski sąd umorzył postępowanie ws. reklamy zasłaniającej kamienicę

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Sąd umorzył postępowanie w sprawie reklamy, która zasłaniała okna jednej z warszawskich kamienic. Sprawa ma związek z coraz powszechniejszą praktyką zasłaniania olbrzymimi reklamami fasad domów mieszkalnych.
Sąd nie zajął się sprawą, ponieważ mieszkanka warszawskiego domu postanowiła zmienić treść pozwu. Do tej pory chciała, aby sąd uchylił uchwałę podjętą przez wspólnotę mieszkaniową "Filtrowa 70". Zamiast tego Małgorzata Falęcka chce się domagać ochrony dóbr osobistych. Podkreśla, że została naruszona jej prywatność. Zwraca uwagę, że w dzień reklama przysłaniała widok z okna i naturalne światło. Natomiast przez całą noc reflektory o dużej mocy oświetlały reklamę tak, że w mieszkaniu było bardzo jasno.

Oprócz spółdzielni, pozwany został też szef agencji, która zainstalowała na kamienicy baner reklamowy.
Reprezentująca wspólnotę mieszkaniową mecenas Katarzyna Jachacy uważa, że zmiana treści pozwu jest wybiegiem taktycznym lokatorki. Uważa ona, że powódka zorientowała się, że nie ma szans na wygranie sprawy o uchylenie uchwały.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się