Menu Region

Gliwice: Umorzono sprawę kadry kierowniczej "Biedronki"

Gliwice: Umorzono sprawę kadry kierowniczej "Biedronki"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Gliwicki sąd rejonowy warunkowo umorzył sprawę 7 osób z kadry kierowniczej sklepów "Biedronka", którym zarzucono naruszenie praw pracowniczych w latach 2000-2004. Oskarżone kierowniczki zlecały podległym pracownikom bezpłatną pracę w nadgodzinach, nakłaniały też pracowników do poświadczania nieprawdy w ewidencji czasu pracy.
Sąd wyznaczył roczny okres próbny dla oskarżonych i orzekł kary pieniężne w wysokości od 500 zł do 1,5 tysiąca złotych - poinformowała Michalina Hadryś z Sądu Okręgowego w Gliwicach. Na warunkowe umorzenie postępowania już wcześniej zgodziła się prokuratura. Wniosek poprzedziło przyznanie się kierowniczek "Biedronki" do winy.

Sprawa dotycząca siedmiu osób, to tylko niewielki fragment śledztwa. Gliwicka prokuratura prowadzi postępowanie dotyczące 140 innych sklepów w całym woj. śląskim. Do dzisiaj zarzuty usłyszało 21 kierowników sklepów. Wszyscy przyznali się do winy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się