Menu Region

"Time": Obama będzie kontynuował budowę tarczy...

"Time": Obama będzie kontynuował budowę tarczy antyrakietowej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Amerykański magazyn Time twierdzi, że Barack Obama będzie kontynuował program budowy tarczy antyrakietowej w Polsce i w Czechach. Według gazety groźne wypowiedzi Rosji przynoszą skutki odwrotne od zamierzonych.
- Powyborcze oświadczenia Moskwy krytykujące rozszerzenie tarczy antyrakietowej na Europę zwiększają prawdopodobieństwo jej budowy - pisze Mark Thompson w najnowszym wydaniu Time, powołując się na przedstawicieli amerykańskiej administracji.

Przekonują oni, że po objęciu urzędu Barack Obama nie będzie chciał pokazać, że ulega presji ze strony Rosji. Thompson zauważa również, że budowę tarczy antyrakietowej w Polsce i w Czechach popierają dwaj główni kandydaci do objęcia funkcji Sekretarza Obrony - obecny szef Pentagonu Robert Gates i były dowódca amerykańskiej marynarki wojennej Richard Danzig.


Magazyn Time przypomina, że podczas kampanii wyborczej Barack Obama popierał budowę tarczy choć zastrzegał, że przed rozszerzeniem jej na Europę musi mieć pewność, że system będzie działać. Jednak szef amerykańskiej Agencji Obrony Rakietowej generał Henry Obering oświadczył w ubiegłym tygodniu, że projekt tarczy antyrakietowej jest daleko zaawansowany technologicznie - bardziej niż myślą niektórzy doradcy prezydenta elekta. Jeśli Obama przyjmie zapewnienia Oberinga to będzie miał podstawy do kontynuacji budowy systemu w Polsce i w Czechach.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się