Menu Region

Pawlak przekonuje, że Fundacja Rozwoju działa zgodnie z...

Pawlak przekonuje, że Fundacja Rozwoju działa zgodnie z prawem

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Wicepremier Waldemar Pawlak stanowczo opiera zarzuty "Pulsu Biznesu", który doniósł, że kierowana przez niego "Fundacja Rozwoju" naruszyła prawo.
Według dziennika, fundacja zajmuje się robieniem interesów, a nie działalnością statutową i przez 6 lat zarobiła 22 miliony złotych, od których nie zapłaciła podatku. Waldemar Pawlak powiedział dziennikarzom w Brukseli, że te zarzuty są nieprawdziwe.

- Fundacja nie jest winna i działa zgodnie z prawem - mówił wicepremier. Według niego, już dawno została wyjaśniona sprawa majątku Fundacji. "Puls Biznesu" pisze o nieruchomościach i przychodach z ich wynajmu, które są głównym źródłem dochodów Fundacji.
- Jeżeli fundacja została wyposażona w nieruchomości, bo takie było zbójeckie prawo uchwalone w końcówce lat 90-tych, które pozbawiło możliwości korzystania z majątku przez PSL, to ten majątek został przeniesiony do fundacji. I oprócz działalności statutowej trzeba nim zarządzać, żeby go nie zmarnotrawić - dodał Waldemar Pawlak.

W związku z kolejną publikacją na ten temat wicepremier nie wyklucza pozwania gazety do sądu. Waldemar Pawlak uważa, że artykuły pisane są na zamówienie, a "Puls Biznesu" szuka tylko okazji, żeby uderzyć w PSL. - Jesteśmy żywotnie zainteresowani, żeby tę sprawy wyjaśnić do końca. Zadziwiająco "Puls Biznesu" nie lubi PSL-u i trzeba wyjaśnić dlaczego - dodał.

Doniesienia gazety sprawdzi prokuratura. Zbadanie sprawy zlecił minister sprawiedliwości dopiero w ubiegły piątek. Wcześniej - jak pisze "Puls Biznesu" - rząd PO-PSL nie zrobił nic by ją wyjaśnić. O interesach gospodarczych "Fundacji Rozwoju" gazeta pisała już w kwietniu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się