Dramat piłkarzy Marsylii

Paweł Drażba

Do wielkiej sensacji doszło w sobotę na Stade Velodrome w Marsylii.
Trzeci zespół poprzedniego sezonu prowadził z głównym pretendentem do spadku z Ligue 1 Lorient 2:0, by w ostatnim kwadransie meczu stracić trzy gole i przegrać. - To było tragiczne 15 minut w naszym wykonaniu. Jestem wściekły na moich piłkarzy - grzmiał na konferencji prasowej trener Olympique Eric Gerets.

Marsylczycy prowadzenie objęli już w 6. min za sprawą Karima Zianiego. Kwadrans po przerwie wynik podwyższył Mamadou Niang, pewnie egzekwując rzut karny.
"Jeśli wtedy ktoś powiedziałby, że OM przegra ten mecz, zostałby zapewne uznany za niepoczytalnego, ale jak czas pokazał, byłby to niesłuszny osąd" - relacjonuje dziennik "Le Figaro".

Ostatni kwadrans meczu należał bowiem do gości z Lorient. Gole dla Les Merlus zdobyli Morgan Amalfitano, Fabrice Abriel i Kevin Gameiro. - Dokonaliśmy czegoś niezwykłego! Nieprzewidywalność jest najpiękniejszą cechą futbolu - mówił uradowany Gameiro.

Nieudany debiut w roli trenera Saint Etienne zanotował Alain Perrin, który w tym tygodniu zastąpił na stanowisku szkoleniowca Laurenta Rousseya. Prowadzony przez niego zespół przegrał na wyjeździe 0:3 z Lille. Dla drużyny Les Verts była to już szósta porażka z rzędu. Serię trzech remisów na własnym boisku przerwało zaś Auxerre Ireneusza Jelenia (wciąż leczy kontuzjowany bark) i Dariusza Dudki (grał od 70. min), pokonując 1:0 Sochaux.