Menu Region

Prezydent Olsztyna odwołany

Prezydent Olsztyna odwołany

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Czesław Jerzy Małkowski zostanie odwołany z funkcji prezydenta Olsztyna. Miejska Komisja Wyborcza podliczyła wyniki referendum z większości obwodowych komisji wyborczych. W referendum osiągnięto wymaganą frekwencję.
Szef Miejskiej Komisji Wyborczej Mirosław Rogalski podkreśla, że wciąż są to wyniki nieoficjalne, jednak wszystko wskazuje na to, że Czesław Jerzy Małkowski zostanie odwołany z funkcji prezydenta miasta.

Spłynęły już głosy z 90 komisji obwodowych, łącznie komisji jest 94. Wiadomo już, że 23 tysiące 347 osób opowiedziało się za odwołaniem Małkowskiego z funkcji prezydenta miasta, 17 tysięcy 90 było przeciwko.

Prokuratura zarzuca prezydentowi Olsztyna gwałt oraz molestowanie seksualne urzędniczek ratusza. Ponad pół roku Czesław Jerzy Małkowski spędził w areszcie. Mimo prokuratorskich zarzutów i apeli radnych nie chciał dobrowolnie ustąpić ze stanowiska. Dlatego radni zdecydowali o przeprowadzeniu referendum w sprawie jego odwołania.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się