Menu Region

Były szef FOZZ pogrąża Edwarda Mazura

Były szef FOZZ pogrąża Edwarda Mazura

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Grzegorz Żemek, były szef Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego, zeznał, że Edward Mazur groził mu śmiercią - pisze "Newsweek".
Według tygodnika, zeznania te mogą stać się podstawą do sformułowania nowych zarzutów wobec biznesmena z Chicago, oskarżonego o zabójstwo generała Papały, a w konsekwencji do wznowienia starań o jego wydanie Polsce.

"Newsweek" sugeruje, że prokuratorzy mogą wykorzystać zeznania Żemka, by przekonać amerykański wymiar sprawiedliwości, że polonijny biznesmen był zdolny do zlecenia morderstwa byłego szefa polskiej policji.

Informacja o zarzutach Grzegorza Żemka pojawia się w analizie sprawy przeciw Mazurowi, sporządzonej w warszawskiej Prokuraturze Apelacyjnej w lipcu 2007 roku - tuż po odrzuceniu przez amerykański sąd wniosku o wydanie biznesmena.

"Newsweek" powołując się na źródła zbliżone do Prokuratury Krajowej pisze, że: "Grzegorz Żemek zeznał, że Edward Mazur groził mu zabójstwem, domagając się zwrotu 200 tysięcy dolarów".
Więcej o nowych wątkach w sprawie polonijnego biznesmena w "Newsweeku".

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się