Menu Region

Rewolucja na Woronicza. Co w TVP zmieni nowy prezes, Janusz...

Rewolucja na Woronicza. Co w TVP zmieni nowy prezes, Janusz Daszczyński

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Anita Czupryn

20Komentarzy Prześlij Drukuj
Na razie Janusz Daszczyński rządzi w TVP samodzielnie. Sytuacja może ulec zmianie po wyborach Na razie Janusz Daszczyński rządzi w TVP samodzielnie. Sytuacja może ulec zmianie po wyborach

Na razie Janusz Daszczyński rządzi w TVP samodzielnie. Sytuacja może ulec zmianie po wyborach (© Fot. Bartek Kosiński)

Zmiany w TVP. Nowym prezesem został Janusz Daszczyński i już po pierwszych jego decyzjach widać, że jest rozważny, ale konsekwentnie chce osiągnąć swoje cele. I może mu się to udać, bo - jak mówią - jest człowiekiem wielu talentów.
Nowy prezes TVP Janusz Daszczyński do gmachu telewizji przy ul. Woronicza wchodzi głównym wejściem. Tym, którym wchodzą zwyczajni pracownicy telewizji. - Nie korzysta z bocznego wejścia przeznaczonego tylko dla VIP-ów, nie wjeżdża do gabinetu sekretną windą. Wchodząc, wita się ze wszystkimi, pogada z pracownikami, z wieloma z nich jest po imieniu, pamięta ich z lat 90., kiedy był w telewizji jednym z członków zarządu. Podaje rękę operatorom, wita się z obsługą techniczną - mówi jedna z dziennikarek TVP.

JANUSZ DASZCZYŃSKI | Z DRUGIEGO PLANU NA WORONICZA | SYLWETKAPodobno, kiedy telewizję obiegła wieść, że prezes przed 9 rano wchodzi do TVP jak wszyscy, niektórzy już na niego czekają. Ten gest normalności pracownicy bardzo doceniają. Jakże jest to inne zachowanie niż poprzednich władz TVP. - Poprzedni prezes Juliusz Braun stwarzał dystans, czasem sprawiał wrażenie wyniosłości, choć nie był wyniosły. Po prostu on najlepiej czuł się w sytuacjach kameralnych, nie był trybunem ludowym - tłumaczy dziennikarka. No, ale podkreśla, że Janusz Daszczyński świetnie sobie z tłumami radzi. Na ostatnich dwóch spotkaniach z pracownikami nie czytał z kartki, był świetnie przygotowany, mówił bez zająknięcia. Wprowadził do telewizji politykę otwartych drzwi, nie oddziela się od korporacji, jak poprzedni zarząd, który siedział w twierdzy. - Skromny, pracowity, na kolegium piątkowym mówił przez godzinę bez kartki, wnikliwie, świetnie przygotowany. Wszystko sobie pisze sam - mówią o Daszczyńskim pracownicy telewizji. Znany telewizyjny twórca dodaje: - Normalny, fajny facet, bardzo kontaktowy, żadnej krwawej zemsty w TVP nie będzie. On jest spokojny, widać, że o coś mu chodzi i że nie przyszedł do telewizji dla kariery.

- Daszczyński to człowiek inteligentny, z dużym poczuciem humoru, wielkim doświadczeniem i talentem menedżerskim, umiejętnością przygotowania się do kwestii, którą się zajmuje. Nie improwizuje, wszystko ma zawsze przygotowane, przemyślane, samodzielnie podejmuje decyzje, ale je konsultuje. Miły, ale ma swoje zdanie. Słucha ludzi, ale decyzje podejmuje sam. To cenię - ma własne zdanie, ale wyrabia je na podstawie opinii, a nie widzimisię. A przy tym otwarty, lubiący ludzi. Tak, on po prostu lubi ludzi - mówi Maciej Grzywaczewski, producent filmowy, działacz opozycji i były dyrektor Jedynki w TVP.

Grzywaczewski śmieje się, że z Daszczyńskim znają się jeszcze z liceum (z tym że Daszczyński był dwie klasy wyżej), no ale to był czas, kiedy przyszły prezes TVP był bardzo popularny. - Grał w zespole muzycznym Topolanie, był uzdolniony muzycznie, przygrywał i śpiewał na szkolnych uroczystościach, studniówkach. I to się w szkole liczyło.
Normalny, fajny facet, bardzo kontaktowy, żadnej krwawej zemsty w TVP nie będzie. Widać, że o coś mu chodzi
Jego talenty muzyczne znają też w telewizji. Jedna z dziennikarek z sentymentem opowiada, że zapamiętała go jeszcze z czasów, gdy był członkiem zarządu, a prezesem Miazek. Pojechali na wspólną konferencję wyjazdową. Był wieczór, Daszczyński zasiadł do pianina i grał całą noc. - Jest towarzyski i ceni sobie dobrą zabawę - podkreślają pracownicy. No i chwalą go za to, że ma świetną pamięć do ludzi. Ale kiedy kilka tygodni temu pojawił się w telewizji, na Woronicza zapadła nerwowość, a nawet histeria. Wiadomo, nowy prezes oznacza zmiany, a te wiążą się też ze zmianami personalnymi.

- Jest nerwowo i histeria, bo prezes ma świadomość, że stację buduje się przez programy informacyjne i na tym będzie się mocno koncentrować - uważa Maciej Grzywaczewski. I dodaje: - Ale na pewno jest człowiekiem, który będzie szukał dobrych rozwiązań strukturalnych.

Maciej Grzywaczewski wspomina, że kiedy produkował dla TVP cykl dokumentalny "Non possumus. Kościół katolicki wobec władzy komunistycznej 1944-1989"", o walce Kościoła z komunizmem, to miał problem z reżyserem. I wtedy to Daszyński pomógł mu rozwiązać problem. - Jego rozsądne podejście uratowało ten serial. - Podszedł konstruktywnie do problemów, które były. Niezwykle pozytywnie pamiętam wtedy jego rolę przy tym projekcie. Zresztą to był serial o świetnej oglądalności. Daszczyński to człowiek, który szuka rozwiania problemów, a nie je stwarza - mówi Grzywaczewski.
1 3 »
20

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

koniec telewizji

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

issa (gość)  •

to właśnie wtedy, kiedy pan daszczyński zasiadał w zarządzie, czyli na początku lat 90-tych, produkcja telewizyjna została wyprowadzona na zewnątrz. I to właśnie był początek końca tv publicznej.
O czym tu rozmawiać/

odpowiedzi (0)

skomentuj

22.11.2015 R.

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

X (gość)  •

taki chwalony i taka decyzja ?

odpowiedzi (0)

skomentuj

dziennikarze

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

zx (gość)  •

moze w komncu dziennikarze beda mówic poprawnie po polsku

odpowiedzi (0)

skomentuj

groteska

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

darek (gość)  •

panie prezesie proszę zlikwidować możliwość dorabiania na umowę o dzieło w godzinach pracy przez pracowników etatowych na kierowniczych stanowiskach

odpowiedzi (0)

skomentuj

emeryt na zasłużoną emeryturę

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Mariolka (gość)  •

pis jak by zarządzał to by dyrektorom tvp pokazał gdzie jak nie na emeryturze jest miejsce tych którzy osiągnęli dawno uprawnienia emerytalne a dyrektorzy nadal ich zatrudniają i nie umieją takiej prostej sprawy załatwić. Prezesowi się dziwię, że na to pozwala, albo jest nieświadomy.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Popieram

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Marek (gość)  •

Tak zobowiązać Dyrektorów żeby rozwiązali te patologiczne sytuacje zasiedziałych emerytów w swoich biurach.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Osoby z uprawnieniami do emerytury na emeryturę !!!!!!!!!!!!!!!

+3 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

good decision (gość)  •

Niech wreszcie nowy Prezes rozwiąże problem pracowników TVP którzy dalej "pracują", a dawno mają uprawnienia do pełnej emerytury. Generalnie są to osoby, które mają bardzo wysokie pensyjki, otrzymaliby również bardzo wysokie emerytury, ale jednak dochód w tvp zawsze będzie wyższy niż bardzo godna emerytura. Cóż Zachłanność na mamonę nie zna granic. Za takiego jednego pseudo pracownika emeryta można utrzymać 3 młodych, wykształconych pracowników w TVP.
Panie Prezesie niech Pan pokaże jak się rozwiązuje patologiczne sytuacje w firmie. A te osoby jak tak bardzo chcą być aktywne niech pracują w ramach własnych działalności gospodarczych lub na umowy cywilno-prawne a nie blokują etaty w TVP.
Pracownicy którzy na to patrzą liczą na Pana trzeźwe spojrzenie.
Nie ma ludzi nie zastąpionych.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ludzki Pan z tego Daszczyńskiego, taki dobry Namiestnik.

+4 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wdzięczna telewidzka (gość)  •

Ciekawe czy TVP przestanie zajmować się HEJTEM antyprezydenckim. Taka Lewicka z Kalisza czy Oraczka na ten przykład.

odpowiedzi (0)

skomentuj

WYKLECI

+4 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mama (gość)  •

Krasko powinie stanac przed trybunales za manipulacje w czasie wyborow za rzadów platformy ja osobiscie mu proponuje odejscie z woronicza i wstapienie do platformy ,bo ten wysuszony badyl wiecej szkodzi jak jednoczy .

odpowiedzi (0)

skomentuj

tvp

+5 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

max (gość)  •

WSZYSTKO W PORZADKU ,ALE TAKIE SZUJE JAK KRASKO ,LIS ,KULCZYCKI I WIELU INNYCH Z TVP INFO ,NIE POWINNO ZAJMOWAC ZADNEGO STANOWISKA DZIENNIKARSKIEGO ZA PUBLICZNE PIENIADZA TE SZUJE PSUJA I ROBIA ZAMET W POLSKIM SPOŁECZENSTWIE ,ONI MUSZA ODEJSC !!!!!!!!!1

skomentuj

"zapomniałeś"

+5 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

o (gość)  •

tej gnidzie pospieszalskim

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 »