Menu Region

Tusk: To dobry rząd na trudne czasy

Tusk: To dobry rząd na trudne czasy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Premier Donald Tusk pozytywnie ocenia pierwszy rok działania swojego gabinetu. Zastrzega przy tym, że na ostateczne podsumowanie przyjdzie czas po zakończeniu kadencji Sejmu. W wywiadzie, udzielonym Telewizji Polskiej, szef rządu dodał, że Polacy wciąż wiążą swe nadzieje z rządami koalicji PO-PSL.
Donald Tusk podkreślił, że ma wysokie wymagania zarówno wobec siebie jak i swoich ministrów, co - jego zdaniem - przynosi efekty w postaci akceptacji społecznej dla rządu PO i PSL.

Odnosząc się do konfliktu na linii premier-prezydent Donald Tusk powiedział, że potrzebny jest rozejm między rządem a Lechem Kaczyńskim i opozycją. Według szefa rządu współpraca gabinetu z opozycją i Pałacem Prezydenckim będzie konieczna między innymi w kwestii wejścia Polski do strefy euro. Donald Tusk zapewnił, że chce dialogu z PiS-em w kwestii uzgodnienia spójnego stanowiska wobec tego problemu.

Według Donalda Tuska sondaże opinii publicznej wskazują na większą akceptację społeczną dla jego ugrupowania, niż to miało miejsce w przypadku partii Jarosława Kaczyńskiego. Premier zaznaczył jednak, że ocena ugrupowania nie jest równoznaczna z pozytywną oceną rządu.

Podsumowując rok pracy swojego gabinetu, Donald Tusk zwrócił uwagę, że część z zapowiadanych podczas wyborów projektów zostało już wdrożonych w życie. Zastrzegł, że choć chciałby przyspieszyć pracę niektórych ministerstw, jednak, zdaniem premiera, w kluczowych sprawach obecny rząd jest w 3/4 drogi. - To jest dobry rząd na trudne czasy - powiedział Donald Tusk.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się