Menu Region

Dalszy ciąg protestów w Alitalii

Dalszy ciąg protestów w Alitalii

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Po dziesięciu dniach dzikich strajków i strajku włoskiego, personel Alitalii kontynuuje protesty, uciekając się do zwolnień lekarskich. Dyrekcja przedsiębiorstwa zapowiada, że z tego powodu odwołanych zostanie znów wiele lotów, aby zaoszczędzić niespodzianek podróżnym.
Redukcję połączeń Alitalia tłumaczy przedłużaniem się anomalii proceduralnych oraz wzrostem zachorowalności personelu. Tak w języku biurokracji określono zachowanie części pracowników przedsiębiorstwa, którzy w ostatnich dniach robili wszystko, by sabotować jego normalną działalność. Ponieważ dyrekcja i prokuratura dopatrzyła się w tym znamion przestępstwa, zbuntowana część załogi, która w desperacki sposób próbuje się przeciwstawić prywatyzacji narodowego przewoźnika, postanowiła uciec się do zwolnień lekarskich.


W wewnętrznych komunikatach pracownicy nie ukrywają swoich prawdziwych intencji, a nawet gratulują sobie skuteczności dotychczasowej walki. Potwierdza ją dyrekcja Alitalii, której w tej chwili zależy na złagodzeniu niewygód, jakie cierpią z tego powodu pasażerowie. Woli zatem odwołać niektóre połączenia, aniżeli być znowu przedmiotem krytyki opinii publicznej.

Włoskie linie lotnicze i tak zmniejszyły w ostatnim czasie liczbę połączeń z 700 do 500 dziennie, między innymi z powodu spadku liczby sprzedanych biletów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się