Menu Region

Rada Polityczna PiS ostro krytykuje Platformę

Rada Polityczna PiS ostro krytykuje Platformę

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prawo i Sprawiedliwość uważa, że rządy Donalda Tuska zmierzają do przywrócenia stosunków panujących w Polsce przed 2005 rokiem. Zdaniem Rady Politycznej partii, roczne rządy koalicji PO-PSL pokazały, że jest ona niezdolna do reformowania i modernizacji Polski oraz że nie wywiązuje się z zapowiedzi wyborczych.
Rada Polityczna PiS w uchwale podsumowującej roczne działania obecnego rządu zarzuca Platformie Obywatelskiej wstrzymanie oczyszczania kraju z patologii oraz upolitycznienie organów ścigania.

Rządowa reforma ochrony zdrowia to w ocenie władz PiS "ucieczka w prywatyzację", która ma zdjąć z państwa odpowiedzialność i otworzyć drogę do bogacenia się grup, które stanowią zaplecze PO. Rada Polityczna PiS skrytykowała również politykę zagraniczną rządu za jej, "wyjątkową nieudolność". W uchwale napisano również, że rząd jest całkowicie zagubiony w momentach kryzysowych i skupia całą uwagę na propagandowych efektach swoich działań.

PiS oskarżył też Platformę o degradację kultury politycznej. Rada Polityczna podkreśliła, że za rządów koalicji PO-PSL mają miejsce represje wobec dziennikarzy i zanika kontrolna funkcja polskich mediów wobec władzy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się