Menu Region

Grajewski: Pieniądze przywoziłem w teczce

Grajewski: Pieniądze przywoziłem w teczce

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Rozmawia Paweł Zarzeczny

2Komentarze Prześlij Drukuj
Z Andrzejem Grajewskim, ostatnim prezesem polskiej drużyny piłkarskiej występującej w Lidze Mistrzów, rozmawia Paweł Zarzeczny.
Wczoraj pożegnaliśmy na cmentarzu Ludwika Sobolewskiego. Twórcę Widzewa, z którym pokonał m.in. Liverpool, Manchester City i Manchester United, Juventus... Wynalazł Bońka... A potem przekazał ten swój klub Panu. Dlaczego?
No nie, on najpierw związał się z nowobogackimi biznesmenami z Łodzi. Zrozumiał, że w tym klimacie społecznym nie da się dłużej utrzymać piłkarzy na etatach w fabrykach włókienniczych, których oni nigdy nie widzieli na oczy. I nie da się już naśladować towarzyszy sekretarzy i mówić do załóg: Dajcie! On szukał kapitału prywatnego. Jednak jak zobaczył z kim ma do czynienia, to mnie poprosił o pożyczkę. Powiedział, że ludzie z tego pierwszego biznesu prędzej czy później pójdą siedzieć. I jak zawsze miał rację, bo poszli do pierdla wszyscy.

Jaki był Pański cel?
Zarobiłem trochę pieniędzy w Niemczech, choć jestem łodzianinem. Zatem załatwiłem klubowi transmisję do Niemiec z meczu z Eintrachtem Frankfurt, gotówkę w teczce przywiozłem, bo tak chciał Ludwik. I się zaczęło. Chociaż 0:9 w rewanżu do dziś to najczarniejszy dzień w moim życiu.

Tak się zaczęło, a jak skończyło?
Mam dwie odpowiedzi. Pierwsza taka, że Liga Mistrzów, nikt po mnie tego nie zrobił od lat 12, choć czekam i wołam: "Tacyście wszyscy mądrzy? To zróbcie!". Udało się nam odbudować ten Widzew Sobolewskiego...

I widzewski charakter...
No tak, tylko ja ten charakter wyzwalałem nieustannym nękaniem! Zespół to była taka armia zaciężna złożona z ludzi niechcianych w całej Polsce. Jaki widzewiak był z Dembińskiego? Z Majaka? Żadnego wychowanka, a wyniki super. I ja na to wykładałem pieniądze. Kto kupował Grzesia Mielcarskiego? Kto opłacał transfer i operacje Mirka Szymkowiaka? Citko przyszedł ze słomą w butach! Franek Smuda to już był absolutny "prawdziwek". A wynik pierwszorzędny, niech ktoś lepszy zrobi, Walter, Cupiał, proszę bardzo!

A ta druga odpowiedź?
Mnie dręczy i męczy, że ten Widzew zostawiłem, gdy spadł do II ligi. A wykolegował nas Nowy Dwór.

To się robi ciekawe...
Tam działał Wojciech Sz., pseudo Kiełbaska. I doszło do mnie, że daje milion na utrzymanie. Doszło, bo przyszedł do mnie jakiś gość, rzekomo z PZPN i powiedział, że za tyle uratujemy ligę. Pogoniłem go. Potem przyszedł do mnie stary działacz Widzewa, by jednak może dać. Powiedziałem: "Wszedłeś pan drzwiami, ale wylecisz oknem. Tylko pamiętaj, że jesteśmy na pierwszym piętrze!". Spytałem wtedy Janka Tomaszewskiego, co robić. On na to: "Wolę spaść, niż kupić jeden mecz". Miałem identyczne zdanie.

I spadliście...
Byłem tego pewien. Pociotkiem "Kiełbaski" był Marcin S. z PZPN, on mógł znać obsady sędziów. Na trybunach siadał Wit Ż., który ich oceniał, a na ławce trenerskiej Janusz W. Straszna siła. Tam by nawet Real Madryt nie wygrał.

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Grajewski ma długi w podmiotach państwowych.

+8 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Muniek (gość)  •

Znów artykul dla znających prawdę inaczej,bo tzw masa głupich odbierze ją inaczej.Grajewski jak masz coś do powiedzenia to powiedz to wprost.Jeżeli uważasz że KS Widzew jest winny tobie pieniądze to powiedz to wprost a, nie tworzysz artykuł pt.dzwonią tylko nie wiadom w ktorym kościele.Zasuwaj z wyrokiem sądowym do Cacka i to wszystko.Najpierw pospłacaj długi SPN Widzew bo dalej on w rejestrze istnieje.Cacek przynajmniej spłacił długi za Ciebie tzw członków PZPN.Przejął więc wierzytelność i to Ty jesteś raczej cos winien Cackowi.Ostatnio Kręcina był posądzony dzięki Tobie za przelanie pieniędzy na twoje konta z PZPN prawda?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Zarzeczny, prowadź Wodzu :))))))

+9 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

siostro_baSEN (gość)  •

ale jajca

odpowiedzi (0)

skomentuj