Menu Region

Prezydent: Martwi mnie, że nie porozmawiam z Sarkozym

Prezydent: Martwi mnie, że nie porozmawiam z Sarkozym

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Prezydent Lech Kaczyński powiedział, że martwi go fakt, iż prezydent Nicolas Sarkozy nie będzie miał możliwości porozmawiania z nim w Polsce o przyszłości Traktatu Lizbońskiego.
Prezydenci Polski i Francji nie będą się mogli spotkać, ponieważ w dniu przyjazdu Sarkozy'ego Lech Kaczyński będzie przebywał z wizytą w Japonii.

Polski prezydent podkreśla, że strona francuska od dawna wiedziała, iż termin 6 grudnia nie odpowiada polskiej stronie, a wizyta w Azji została ustalona dużo wcześniej.

Lech Kaczyński uważa, że cała sytuacja jest formą nakłonienia go do podjęcia "pewnej decyzji" związanej z ratyfikowaniem przez niego Traktatu Lizbońskiego. "Przy całym szacunku dla pana Sarkozy'ego, nie sądzę, aby to nakłanianie było trafne"- powiedział Lech Kaczyński.

Prezydent zaznaczył, że do ostatniej chwili trwały próby przesunięcia terminu wizyty w Japonii i spotkania z cesarzem, jednak bez skutku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się