Menu Region

Warszawa: Akcja przeciwko paleniu śmieci w piecach domowych

Warszawa: Akcja przeciwko paleniu śmieci w piecach domowych

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
W Warszawie zorganizowano akcję przeciwko paleniu śmieci w piecach domowych. Szkodliwe substancje, powstające podczas spalania śmieci, a przede wszystkim tworzyw sztucznych, powodują choroby, zwłaszcza u dzieci.
Pediatra z Warszawskiego Szpitala dla Dzieci, Samil Ismail, podkreśla negatywny wpływa tych substancji na układ oddechowy. Objawia się on kaszlem i dusznościami, mogą też wystąpić reakcje alergiczne na skórze.

Urszula Stefanowicz z Polskiego Klubu Ekologicznego Koalicji Klimatycznej, działającego na rzecz ochrony globalnego klimatu, podkreśla, że nie wolno palić żadnych plastikowych przedmiotów ani opakowań. Wtedy wydzielają się najbardziej niebezpieczne dla zdrowia związki chemiczne. Palenie odpadków jest nielegalne i grozi za nie kara nawet do pięciu tysięcy złotych.

Powodem palenia śmieci są coraz wyższe opłaty za ich wywożenie. W śmieciach jest jednak coraz więcej odpadów plastikowych. Dzisiejsza akcja została zorganizowana z okazji IV Dnia Czystego Powietrza. Patronują jej między innymi: Minister Środowiska, Minister Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Sąsiad - śmierdziel

+3 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Bieruń Stary (gość)  •

A ja mam sąsiada "śmierdziela" który od pięciu lat truje mnie dymem z komina, w świątek - piątek czy niedziela, piękna pogoda, godz 13 - 16 a on rozpala w piecu śmieciami(osiedle domków jednorodzinnych).A co najlepsze to wszyscy mogą mu skoczyć.I w tym państwie nie ma na niego bata.

odpowiedzi (0)

skomentuj