Menu Region

Pielęgniarki ze szpitala w Żywcu odeszły od łóżek pacjentów

Pielęgniarki ze szpitala w Żywcu odeszły od łóżek pacjentów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Około 200 pielęgniarek, które uczestniczą w strajku zgromadziły się w szpitalnej świetlicy. Zapewniają, że co pół godziny zaglądają na swoje oddziały i w razie potrzeby są gotowe do niesienia pomocy. Nie zamierzają jednak zrezygnować ze swoich żądań, czyli podwyżki pensji o 10 procent.
Dyrektor szpitala Antoni Juraszek tłumaczy, że nie może spełnić żądań pielęgniarek. W zamian proponuje 5 procent podwyżki pensji i o 5 procent premii. Dyrektor poinformował także, że złożył zawiadomienie do prokuratury. Jego zdaniem protest jest niezgodny z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, ponieważ pielęgniarki opuściły swoje miejsca pracy, stwarzając zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów.

Na razie w szpitalu wszystkie oddziały, oprócz oddziału wewnętrznego pracują normalnie. Na wniosek lekarzy dyrektor wstrzymał przyjmowanie pacjentów na ten oddział i zdecydował o kierowaniu ich do szpitali w Bielsku Białej i Suchej Beskidzkiej. Jeśli sytuacja w ciągu najbliższych dni nie ulegnie zmianie, w poniedziałek pielęgniarki będą protestować przed starostwem powiatowym w Żywcu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się