Menu Region

Gen. Polko wśród kolegów z wojska na Koledzyzwojska.pl

Gen. Polko wśród kolegów z wojska na Koledzyzwojska.pl

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Marek Świercz

Prześlij Drukuj
Twórca legendarnego GROM-u gen. Roman Polko zostanie felietonistą społecznościowego portalu Koledzyzwojska.pl.
- Gdy tylko usłyszeliśmy, że odchodzi z armii, zaproponowaliśmy mu stanowisko redaktora naczelnego portalu z generalską pensją - mówi obecny naczelny Zbigniew Górniak. - Na odpowiedź nie czekaliśmy długo. Stwierdził, że nie widzi siebie w roli naczelnego, ale przyjął propozycję, by od nowego roku pisać dla nas felietony na tematy wojskowe i okołowojskowe.

Polko postanowił zrzucić mundur, gdy po odejściu w lipcu z Biura Bezpieczeństwa Narodowego nie otrzymał od Ministerstwa Obrony Narodowej żadnego konkretnego przydziału. Zamierza nadal zajmować się sprawami bezpieczeństwa, tym razem jako ekspert - wiosną obronił doktorat związany z tematyką wojskową.

Portal Koledzyzwojska.pl nawiązał kontakt z twórcą GROM-u już na początku października, umieszczając w sieci fragmenty jego książki "Armia. Instrukcja obsługi". Książka trafiła na półki księgarskie kilka tygodni później. Koledzyzwojska.pl, którym patronuje dobry wojak Szwejk, nie tylko ułatwiają kontakty dawnym znajomym z armii, ale oferuje też zabawną publicystykę. Portal organizuje konkurs na najpiękniejszą chustę rezerwisty, wręcza ordery Virtuti Humorrari za najśmieszniejsze wspomnienia ze służby, zamieszcza pikantne opowieści w rubryce Sex and Brom.

Potrafi jednak poruszyć też poważną problematykę. Latem "Polska" ujawniła, że portal opublikował wyjątkowo okrutne zdjęcia ofiar walk w Iraku i Afganistanie wykonane przez świadków zdarzeń. Naczelny portalu wyjaśniał, że chodziło o ukazanie całej prawdy o tym, na co narażają się nasi żołnierze jadący na wojskowe misje. Sprawą zajęła się Prokuratura Garnizonowa we Wrocławiu, która w końcu ustaliła, że zdjęć nie robili polscy żołnierze. I tym samym nikomu nie można było zarzucić złamania wojskowego regulaminu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się