Menu Region

Cytologia i mammografia - obowiązkowe badania pracownicze?

Cytologia i mammografia - obowiązkowe badania pracownicze?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Ministerstwo Zdrowia chce, by cytologia i mammografia były włączone do obowiązkowych badań pracowniczych dla kobiet. Szefowa resortu Ewa Kopacz zapowiedziała podczas spotkania z samorządowcami, że przygotowywane są odpowiednie zmiany w Kodeksie Pracy.
Ewa Kopacz zapewniła, że badania będą bezpłatne dla pań, a sfinansowane zostaną z Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych i Narodowego Funduszu Zdrowia.

Prezes Polskiej Unii Onkologii profesor Janusz Meder uważa, że wpisanie cytologii i mammografii do obowiązkowych badań okresowych dla kobiet, poprawi wczesne wykrywanie nowotworów piersi i szyjki macicy.

Mimo imiennych zaproszeń z Narodowego Funduszu Zdrowia na badania cytologiczne, które pozwalają wykryć raka szyjki macicy, zgłasza się co 10 kobieta. Natomiast mammografię wykonuje jedna trzecia zaproszonych pań.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się