Menu Region

Posłowie PiS chcą, aby Stadion Narodowy przybrał imię Jana...

Posłowie PiS chcą, aby Stadion Narodowy przybrał imię Jana Pawła II

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Nie ma bardziej odpowiedniego patrona dla Stadionu Narodowego, który powstanie w Warszawie niż Jan Paweł II - uważają posłowie PiS Mariusz Błaszczak i Artur Górski.
W liście otwartym do ministra sportu posłowie apelują też, aby na stadionie znalazła się tablica przypominająca, mszę świętą którą podczas drugiej pielgrzymki do Polski Jan Paweł II odprawił na ówczesnym Stadionie Dziesięciolecia.

Poseł Artur Górski w rozmowie z IAR zaznaczył, chociaż do powstania stadionu jest jeszcze dużo czasu, już teraz można przeprowadzić dyskusję na temat jego patrona. Zdaniem posła PiS fakt, że Jan Paweł II doczekał się wielu pomników oraz ulic swojego imienia świadczy o tym, że Polacy chcą zachować pamięć o pontyfikacie polskiego papieża.

Za nadaniem stadionowi im. Jana Pawła II przemawia też w opinii Artura Górskiego historia Stadionu Dziesięciolecia, na którego fundamentach ma stanąć nowy obiekt. Tu przed 25 laty Jan Paweł II odprawił mszę św.

Poza tym Stadion Dziesięciolecia, na którego miejscu stanie nowy obiekt powstał z nasiąkniętych krwią gruzów Warszawy a to przemawia za patronem z obszaru pewnej duchowości - powiedział Artur Górski.

Poseł PiS nie obawia się też nie licującego z imieniem patrona zachowania kibiców, którzy obserwować będą rozgrywane na nowym stadionie mecze. Artur Górski ma nadzieję, że patronat polskiego papieża pozytywnie wpłynie na ich zachowanie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się