Menu Region

Czechy chcą pożyczyć Wietnamowi prawie pół miliarda dolarów

Czechy chcą pożyczyć Wietnamowi prawie pół miliarda dolarów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Czeski rząd, który niedawno odmówił ratowania przed bankructwem krajowych hut szkła i fabryk porcelany, zamierza teraz pożyczyć Wietnamowi prawie pół miliarda dolarów na budowę autostrady.
Przedmiotem umowy jest kwota 420 milionów dolarów na budowę autostrady z Hanoi do portowego miasta Hai Phong. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane na wietnamsko-czeskim forum gospodarczym w Hanoi. W realizacji projektu będzie uczestniczyć czeska firma budowlana PSJ z Igławy na południu Moraw oraz dwie spółki wietnamskie.

Wietnam jest od lat obiektem zainteresowania Czechów. Jak powiedział na forum w Hanoi czeski minister przemysłu i handlu Martin Rziman, firmy z Czech chcą uczestniczyć w rozwoju wietnamskiej energetyki, przemysłu motoryzacyjnego i gałęzi związanych z ochroną środowiska.

Wietnamczycy kuszą Czechów tym, że przez ich kraj mogliby wejść na rynki państw Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej ASEAN. Ale Wietnamczycy sami mają także nadzieję, że ich przedsiębiorstwa przez Czechy łatwiej dostaną się na rynki Unii Europejskiej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się