Menu Region

Możemy stracić talent na miarę Radwańskiej

Możemy stracić talent na miarę Radwańskiej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Hubert Zdankiewicz

4Komentarze Prześlij Drukuj
Polski tenis jest poważnie chory - to prawdziwa, choć na pozór absurdalna teoria.
Z jednej strony nasi zawodnicy odnoszą sukcesy, o jakich jeszcze niedawno mogliśmy tylko pomarzyć. Agnieszka Radwańska jest 10. na świecie, Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski grają właśnie w turnieju Masters Cup. Z drugiej jednak: tworzona z mozołem przez ostatnie lata budowla właśnie chwieje się w posadach. Powód? Brak sponsorów, który uderza w naszą zdolną młodzież.
Joanna Nalborska ma 15 lat, niektórzy porównują ją do Agnieszki Radwańskiej. Na razie na wyrost, niemniej analogii pomiędzy nią a najlepszą obecnie polską zawodniczką jest sporo. Ona też pochodzi z tenisowej rodziny (grali oboje jej rodzice).

Podobnie jak jej starsza o cztery lata koleżanka ogrywa swoje rówieśniczki we wszystkich kategoriach wiekowych. Tak jak Agnieszka, zwycięża przede wszystkim głową, a nie muskułami.
W 2006 roku zawodniczka warszawskiej Mery została najmłodszą w historii finalistką jednego z najbardziej znanych w Polsce turniejów dla młodzieży - Tomaszewski Cup. Miała 13 lat (turniej jest do 16!).

Rok później znów grała w finale, a tego lata udało jej się wreszcie wygrać na kortach Warszawianki. Tak jak cztery lata temu Radwańskiej, która kilka miesięcy później podpisała indywidualną umowę sponsorską z firmą Prokom i mogła wyruszyć na podbój świata (w 2005 roku wygrała juniorski Wimbledon). Nalborska może o tym tylko pomarzyć, bo firma Ryszarda Krauzego właśnie wycofuje się z finansowania polskiego tenisa (również z piłki nożnej, koszykówki i siatkówki). Przestanie więc istnieć wspierający naszych zawodników program PZT Prokom Team.

1 3 »
2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

i love you

+37 / -35

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

JP (gość)  •

kocham asie nalborska

odpowiedzi (0)

skomentuj

że na D

+29 / -31

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

DORA (gość)  •

marnuje nam się talent,nikt tego nie widzi czy co. Wszyscy skupili się na Radwańskich a o innych zapomnieli

odpowiedzi (0)

skomentuj