Menu Region

Polacy kupują coraz więcej nowych aut

Polacy kupują coraz więcej nowych aut

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Tomasz Dominiak

Prześlij Drukuj
Światowy kryzys finansowy nie przestraszył polskich kierowców. Sprzedaż nowych aut szybko rośnie, a w ślad za tym kolejne koncerny wprowadzają obniżki cen. Ostatnio na korekty w cennikach zdecydowały się Seat, Citroën i Volkswagen.
Ten ostatni ma ceny atrakcyjniejsze niż w Niemczech. Nic więc dziwnego, że klienci zachęceni najniższymi od wejścia Polski do Unii cenami samochodów w salonach rzucili się na zakupy. W październiku sprzedano blisko 30 tys. nowych aut, co jest wynikiem o 13 proc. lepszym niż rok temu. Niektóre salony mogą pochwalić się wynikami kilkakrotnie lepszymi od średniej rynkowej. W październiku w salonach Polskiej Grupy Dilerów zamówiono aż 969 nowych samochodów. To aż o 60 proc. więcej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku i o 34 proc. więcej niż we wrześniu.

- Przyczyną tak spektakularnego wzrostu liczby zamówień na nowe samochody jest nałożenie się wzrostu kursu euro w stosunku do złotego na korekty cenników wszystkich producentów, co spowodowało, że prywatny import dosłownie z dnia na dzień przestał się opłacać - mówi Adam Pietkiewicz, szef Grupy PGD, kontrolującej ponad 2 proc. rynku nowych samochodów w Polsce.

- Kierowcy szybko zdecydowali się wykorzystać wyjątkową okazję, która może się już nie powtórzyć, bo przy obecnej słabości złotówki trudno spodziewać się kolejnych obniżek związanych z wyprzedażą rocznika - podkreśla Pietkiewicz. Dobry popyt podtrzymują też największe banki wyspecjalizowane w finansowaniu zakupów samochodów, które mimo kryzysu finansowego nie zaostrzyły polityki przyznawania kredytów.

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się