Menu Region

Niemcy o polskiej 90. rocznicy odzyskania niepodległości

Niemcy o polskiej 90. rocznicy odzyskania niepodległości

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Niemieckie media od rana odnotowują w dziennikach i audycjach informacyjnych 90. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Informacje te łączy się z francuskimi obchodami zakończenia pierwszej wojny światowej.
Niemieckie media podkreślają, że kanclerz Angela Merkel już wcześniej przyjęła zaproszenie na polskie uroczystości 90. rocznicy odzyskania niepodległości. Pełnomocnik rządu do spraw kontaktów z Polską oświadczyła z okazji polskiego święta, że relacje między obu krajami znacznie się poprawiły.

Profesor Gesine Schwan wskazała przykłady wielu pozytywnych kontaktów między Polakami i Niemcami, których nie mogą naruszyć nawet nieporozumienia na poziomie politycznym. W popularnym porannym magazynie telewizyjnym wystąpił też dzisiaj Stefan Moeller, wyjaśniając niemieckim telewidzom znaczenie polskiego święta odzyskania niepodległości.

Niemiecki pisarz i aktor oświadczył zaskoczonym dziennikarzom, że po czternastu latach w Polsce woli mieszkać w naszym kraju niż w Niemczech.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się