Menu Region

Artur Górski przeprosił Sejm za swoje zachowanie

Artur Górski przeprosił Sejm za swoje zachowanie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Poseł PiS Artur Górski przeprosił Sejm za zamieszanie medialne wywołane oświadczeniem w sprawie amerykańskiego prezydenta-elekta Baracka Obamy. W liście do marszałka Bronisława Komorowskiego parlamentarzysta wyraził żal, że jego słowa uznano za kompromitację Sejmu.
Poseł Górski przyznał, że choć kilka sformułowań z jego oświadczenia może budzić wątpliwości, to nie były one rasistowskie. Powiedział, że nie miał zamiaru nikogo urazić, ale przeprasza, jeśli ktoś poczuł się obrażony.

Jednocześnie poseł PiS wyraził przekonanie, że padł ofiarą manipulacji, a w mediach pominięto istotę jego oświadczenia. Parlamentarzysta zaznaczył, że w swoim oświadczeniu chciał pokazać socjalistyczne poglądy Obamy na gospodarkę, liberalne, jeśli chodzi o światopogląd i pacyfistyczne w polityce zagranicznej.


Artur Górski uważa, że poprzez wyjęcie z kontekstu kilku cytowanych zdań, z którymi polemizował, przyprawiono mu łatkę rasisty. Dodał, że dyskutował nie z kolorem skóry Baracka Obamy, lecz z jego poglądami. Poseł jest zdania, że padł ofiarą politycznej poprawności, ponieważ potępiono go za sformułowania, za które - według Górskiego - nie potępia się nawet w Stanach Zjednoczonych.

W środę poseł Artur Górski w wygłoszonym w Sejmie oświadczeniu przywoływał wypowiedzi, w których amerykańskiego prezydenta-elekta określa się mianem "kumpla lewackiego terrorysty" a także opinię, że "jego wybór oznacza koniec cywilizacji białego człowieka". Oświadczenie posła spotkało się z krytyką koalicji, a także prezydenta oraz PiS, którego członkiem jest poseł Górski.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się