Menu Region

Niemiecki sąd odmówił odszkodowania potomkom Bismarcka

Niemiecki sąd odmówił odszkodowania potomkom Bismarcka

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Niemiecki sąd odmówił odszkodowania potomkom "żelaznego kanclerza" Otto von Bismarcka. Przyczyną było uwikłanie wnuka pierwszego kanclerza Rzeszy w ruch nazistowski.
Potomkowie kanclerza domagali się odszkodowania za rodzinny majątek Schoenhausen. Został on odebrany po wojnie wnukowi "żelaznego kanclerza", który nazywał się również Otto von Bismarck. Sąd w Magdeburgu uznał jednak, że przyznanie odszkodowania jest niemożliwe ze względu na wspieranie przez wnuka kanclerza partii Hitlera. Otto von Bismarck już w tysiąc dziewięćset trzydziestym trzecim roku wstąpił do NSDAP, a następnie wspierał aktywnie nazistów jako zastępca ambasadora w Londynie i w Rzymie i wysoki urzędnik ministerstwa spraw zagranicznych.

Potomkowie pierwszego kanclerza niemieckiej Rzeszy liczyli nie tyle na finansowe odszkodowanie, ile na oczyszczenia nazwiska von Bismarck. Ich pozew został jednak odrzucony a sąd podtrzymał oskarżenie o wspieranie nazizmu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się