Menu Region

UE wznowi rozmowy o współpracy z Rosją

UE wznowi rozmowy o współpracy z Rosją

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Unia Europejska może kontynuować negocjacje z Rosją w sprawie nowego porozumienia o współpracy. Mimo krytyki Moskwy za to, że nie wycofała wojsk z terenów okupowanych Gruzji, unijni ministrowie spraw zagranicznych dali na spotkaniu w Brukseli zielone światło dla rozmów.
Niedawny sprzeciw prezydentów Polski i Litwy nie został więc wzięty pod uwagę. Na dzisiejszym spotkaniu litewski minister podtrzymał to stanowisko, szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski poparł natomiast rozpoczęcie rozmów.

Przyznał jednak, że to bardzo trudny dylemat. - Zgadzając się z tym, że Rosja nie wycofała się z Gruzji, czy to oznacza, że na zawsze nie będziemy mieć unijno-rosyjskiego porozumienia? - pytał minister. Sikorski powiedział, że trzeba powrócić do rozmów, ale jednocześnie nawoływać Rosję do wypełnienia wszystkich zobowiązań i wycofania wojsk. - Uznałem, że to jest najlepsze, co można w tej chwili osiągnąć - dodał minister.

Oficjalne ogłoszenie wznowienia rozmów nastąpi na unijno-rosyjskim szczycie w Nicei w najbliższy piątek. Natomiast negocjacje mogłyby się rozpocząć pod koniec tego miesiąca, lub na początku grudnia.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się