Menu Region

Niemieccy ekolodzy starają się zablokować transport odpadów...

Niemieccy ekolodzy starają się zablokować transport odpadów radioaktywnych

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Ekolodzy są przeciwni transportowi radioaktywnych odpadów z francuskiej elektrowni atomowej la Hague do magazynu w byłej kopalni soli w niemieckim Gorleben. Pojemniki są przeładowywane z wagonów kolejowych na ciężarówki, by w ten sposób pokonać ostatnie 20 kilometrów do celu.
Na ostatnim odcinku drogi zgromadziło się około piętnastu tysięcy aktywistów z organizacji ekologicznych Greenpeace i Robin Wood. W jednej z wiosek, przez które musi przejechać transport samochodowy, demonstranci przykuli się łańcuchami do bloków z betonu.

W innej miejscowości przejazd blokuje czterdzieści traktorów lokalnych rolników, którzy też są przeciwni magazynowaniu silnie radioaktywnych odpadów w pobliskiej kopalni soli.

Tegoroczne demonstracje przeciwko transportowi odpadów radioaktywnych i przeciw energetyce atomowej są największe od kilku lat.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się