Julio Cruz bohaterem mistrzów z Mediolanu

Paweł Drażba

"Julio Cruz, Julio Cruz, Julio Cruz!" - huczało na San Siro jeszcze długo po zakończeniu spotkania Interu z Udinese.
Mistrzowie Włoch przez całe spotkanie straszliwie męczyli się z podopiecznymi Pasquale Marino. Ostatecznie drużyna ze stolicy włoskiej mody zwyciężyła 1:0 po pięknym strzale głową 34-letniego Cruza w 90. minucie.

Argentyńczyk wystąpił w roli jokera w talii trenera Jose Mourinho. Na murawie pojawił się w drugiej połowie, zastępując kompletnie niewidocznego Portugalczyka Ricardo Quaresmę.

Swojego bohatera mają także kibice Juventusu. Po raz kolejny w ostatnich dniach na to miano zasłużył Alessandro Del Piero.

Kapitan Starej Damy tydzień temu poprowadził Juve do zwycięstwa nad Romą (2:0), najpierw kapitalnie wykonując rzut wolny, a następnie asystując przy trafieniu Marco Marchionniego. W środę zaś - przypomnijmy - dwukrotnie pokonał na Santiago Bernabeu Ikera Cassilasa i podopieczni Claudio Ranieriego sensacyjnie pokonali 2:0 Real Madryt.

W niedzielę Del Piero po raz kolejny pokazał błysk geniuszu. Tym razem w41. minucie kapitalnym strzałem z rzutu wolnego nie dał szans bramkarzowi Chievo Verona - Stefano Sorrentino. Po przerwie drugiego gola dla zespołu z Turynu strzelił Vincenzo Iaquinta.

Bohatera mają także w Rzymie. Lazio pokonało 3:0 Sienę. Zespół z Wiecznego Miasta zawdzięcza sukces głównie rezerwowemu Tommaso Rocchiemu, który zdobył dwie bramki (jedno trafienie dorzucił Mauro Zarate).

Na uwagę zasługuje również wyczyn FC Genoi. Podopieczni Giana Piero Gasperiniego rozbili na własnym boisku czerwoną latarnię Serie A Regginę Calcio 4:0. Klasycznym hat trickiem w tym spotkaniu popisał się Argentyńczyk Diego Milito. Zawodnik kadry Albicelestes strzelił trzy gole w ciągu zaledwie 36 minut.