Menu Region

Na prezydenckiej gali nie było Lecha Wałęsy

Na prezydenckiej gali nie było Lecha Wałęsy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Katarzyna Borowska

10Komentarzy Prześlij Drukuj
Na galę z okazji 90. rocznicy odzyskania niepodległości nie zaproszono Lecha Wałęsy. - Szkoda, bo miałem ochotę zatańczyć z panią Kaczyńską - żartuje były prezydent.
- Cała lista została zatwierdzona przez prezydenta. Gdyby Lech Wałęsa powinien się na niej znaleźć, toby się znalazł - tłumaczył dziennikarzom powody niewysłania zaproszenia szef Kancelarii Prezydenta. Piotr Paszkowski, rzecznik prasowy MSZ, mówi "Polsce", że w związku z nieobecnością Wałęsy swoją obecność na gali może odwołać Radosław Sikorski - jedyny członek rządu Tuska, który się tam wybierał. Sam Lech Wałęsa w rozmowie z dziennikarzami TVN24 zażartował tylko: "Szkoda, bo miałem ochotę zatańczyć z panią Kaczyńską".

Inni politycy nie mają wątpliwości, że na nieobecności Wałęsy uroczystość tylko straci. - Na obchodach tak ważnego narodowego święta powinni być obecni wszyscy byli prezydenci - mówi Jolanta Szymanek-Deresze, poseł SLD i była szefowa Kancelarii Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. - Postać Lecha Wałęsy jest symboliczna w kontekście świętowania niepodległości. To jeszcze bardziej potęguje błąd prezydenta.

Jej zdaniem przez Lecha Kaczyńskiego przemawia zazdrość o to, jaką rolę odegrał Wałęsa w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Przez taki, a nie inny dobór gości uroczystość nabiera bardziej partyjnego zamiast państwowego charakteru. - To potwierdza, że w polityce prezydenta niestety nie ma miejsca na kompromis - mówi Deresz.

Jeszcze ostrzej prezydenta krytykuje Stefan Niesiołowski (PO). - Niezaproszenie Wałęsy jest kolejnym potwierdzeniem małostkowości i niebywałej nienawiści Lecha Kaczyńskiego - mówi wicemarszałek Sejmu, który mimo zaproszenia na się nie wybiera.

- Nie chcę mieć z tym towarzystwem nic wspólnego. Ta gala łączy się z całą polityką historyczną prowadzoną przez Kaczyńskiego, opluwaniem Wałęsy, kwestionowaniem wszystkiego, co się wydarzyło po 1989 r., z wyjątkiem rządu Olszewskiego i brata prezydenta - mówi Niesiołowski.

Na gali będzie za to na pewno wicemarszałek Sejmu z PiS Krzysztof Putra. Uważa, że jeśli Wałęsa nie został zaproszony, to pan prezydent miał powody ku temu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

10

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

hipokryzja

+3 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Davor Shearer z Lublina (gość)  •

Post usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Panie Prezydencie Wałęsa, wyrazy szacunku.

+2 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Nick (gość)  •

Jeśli wzorcem kultury mają być ludzie, którzy w latach 90-tych latali po ulicach z płonącą kukłą ówczesnego Prezydenta, to na pewno w chamstwie, agresji i knajactwie nikt im nie dorówna. I niech nie obrażają się, jeśli dzisiaj na widok obecnego Prezydenta ludzie czują niesmak.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Tak należało

+1 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jermar2 (gość)  •

Przecież prezydent Kaczyński powiedział, że Wałęsa najpierw powinien
rozliczyć się z przeszłością, a konkretnie jest odpowiedzialny za
rozpanoszenie sie esbecji w III RP. Jest przecież odpowiedzialny za
niszczenie swoich teczek i wstrzymanie lustracji. Komentarz "woja"
tak jak większość informacji Times Polska to półprawdy.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Prezydent RP i Kaczynski prywatnie

+2 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

woj (gość)  •

kaczynski znow zapomnial ze jest Prezydentem RP, a nie tylko politykiem PiS. sam przyznal ze na gale nie zaprosil Walesy, gdyz ten go nie przeprosil. to jest mieszanie prywatnych spraw ze sprawami panstwa, kaczynski raz to czuje raz nie. na przyklad krytyka zachowania pelnomocnika prezydenta - to obraza Przezydenta RP. wtedy pojecie 'prezydent' sie rozrasta, a gdy dotyczy prywatnych rozgrywek - nagle sie kurczy...

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kiedy skończy się kariera Nikodema Kaczyńskiego?

+1 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

spokojny  •

Kiedy skończy się kariera Nikodema Kaczyńskiego?

odpowiedzi (0)

skomentuj

czy cale SB-WSI nie zaprosoli???

+2 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kali (gość)  •

Tajna narada u KomorowskiegoNie spotkanie Bronisława Komorowskiego z Aleksandrem Lichockim, ale ściśle tajna narada marszałka Sejmu, szefa ABW Krzysztofa Bondaryka, wiceszefa sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych Pawła Grasia (PO) i ppłk. Leszka Tobiasza, negatywnie zweryfikowanego oficera WSI. Tak w rzeczywistości wyglądał początek rzekomej afery korupcyjnej w Komisji Weryfikacyjnej WSI i związanego z nią śledztwa. Fakt owej zaskakującej narady ujawnił w trakcie prokuratorskiego przesłuchania Leszek Tobiasz. Te informacje potwierdza w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" uczestniczący w owej naradzie poseł Paweł Graś. A Komorowski będzie musiał tłumaczyć się przed speckomisją, której zwołania w nadzwyczajnym trybie domagają się posłowie PiS

odpowiedzi (0)

skomentuj

Temat zastępczy

+3 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jermar2 (gość)  •

Problem zaproszeń,krzeseł, medali, ciężarnej wiceminister to tematy zastępcze gdy ulubione dziecko tego portalu czyli obecny rząd
Platformy traci grunt pod nogami, bo coraz trudniej odpłacić
oligarchom za finansowe wsparcie w wyborach. Chociażby w Poznaniu
Platforma miała więcej plakatów i bilbordów niż wszystkie pozostałe
partie łącznie. Odrzuca mnie widok Niesiołowskiego. Zapracował
sobie swoim słownictwem.

odpowiedzi (0)

skomentuj