Menu Region

W Londynie oddano hołd brytyjskim weteranom wojen

W Londynie oddano hołd brytyjskim weteranom wojen

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W obchodach Niedzieli Pamięci wzięła udział między innymi królowa Elżbieta II, książę Edynburga oraz obecny i były premier.
O godzinie 11.00 uczczono dwiema minutami ciszy poległych żołnierzy niegdyś Imperium Brytyjskiego, a obecnie Zjednoczonego Królestwa. Po modlitwie za zmarłych i odegraniu capstrzyku, wieniec pod Cenotaphem - pustym grobowcem czekającym na poległego żołnierza, który zginął gdzieś na odległym froncie - złożyli królowa Elżbieta II, książę Filip i inni członkowie rodziny królewskiej oraz premier Gordon Brown. Kwiaty złożyli także przedstawiciele państw, które niegdyś były koloniami brytyjskimi, a teraz należą do Wspólnoty Narodów.

Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się parada weteranów, którą w tym roku otworzyli byli żołnierze Sił Powietrznych. Przechodząc koło wyrytego w kamieniach Cenothapu napisu "Chwała Poległym" weterani salutowali oddając w ten sposób hołd kolegom, którzy nie wrócili z frontu do domu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się