Menu Region

Ogólnopolski Kongres Szpitalnictwa i Wysokich Technologii...

Ogólnopolski Kongres Szpitalnictwa i Wysokich Technologii Medycznych

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Katowicach trwa kongres lekarzy. Specjaliści rozmawiają o zmianach w służbie zdrowia po wejściu Polski do UE i nowych zasadach kontraktowania usług medycznych.
Unia przygotowuje nowe przepisy dotyczące czasu pracy lekarzy, leczenia chorób tropikalnych, które coraz częściej pojawiają się w Europie czy możliwości leczenia transgranicznego. W tym ostatnim przypadku każdy Europejczyk mógłby wybrać kraj, w którym chciałby się leczyć.

Zdaniem eurodeputowanego Jana Olbrychta, to rozwiązanie nie byłoby najlepsze dla naszej służby zdrowia. Każdy będzie szukał systemu lepszego i tańszego i to się może okazać trudne w Polsce jeśli system ochrony zdrowia się nie zmieni.

Od przyszłego roku ma się jednak polepszyć sposób kontraktowania usług medycznych. Powinien on usprawnić pracę placówek - powiedział dyrektor śląskiego NFZ Zygmunt Klosa. W kongresie, który rozpoczął się wczoraj, bierze udział około 200 lekarzy, specjalistów oraz zarządzających służbą zdrowia w Polsce.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się