Menu Region

Niemcy: Demonstarcje przeciwko składowaniu radioaktywnych...

Niemcy: Demonstarcje przeciwko składowaniu radioaktywnych odpadów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Kilkanaście tysięcy osób protestuje w Niemczech przeciwko magazynowaniu w tym kraju radioaktywnych odpadów. Demonstracje spowodowane zostały przyjazdem do Niemiec pociągu z francuskimi odpadami radioaktywnymi.
Do pierwszych protestów doszło zaraz po przekroczeniu przez pociąg niemieckiej granicy. Trójka demonstrantów przykuła się łańcuchami do torów wstrzymując na jakiś czas przejazd transportu składu. W samym Gorleben w Dolnej Saksonii demonstruje około piętnastu tysięcy osób.

Policja oczekuje, że akcje protestacyjne mogą trwać całą noc.

Organizacje ekologiczne takie jak Greenpeace i Robin Wood domagają się nie tylko rezygnacji z magazynowania odpadów w Gorleben, ale również wyłączenia elektrowni atomowych w Niemczech. Zdaniem policji tegoroczne demontracje mogą być większe niż podczas transportów przed dwoma laty.

Do ochrony specjalnego pociągu z radioaktywnymi odpadami skierowano dzisiaj szesnaście tysięcy policjantów z całych Niemiec.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się