Menu Region

Niemcy: Znaleziono oryginalne plany budowy obozu Auschwitz

Niemcy: Znaleziono oryginalne plany budowy obozu Auschwitz

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
W Berlinie odkryto oryginalne plany budowy niemieckiego obozu zagłady Auschwitz. Publikuje je w dzisiejszym wydaniu bulwarowa gazeta "Bild". Dwadzieścia osiem pożółkłych arkuszy o dużym formacie znaleziono podczas opróżniania jednego z berlińskich mieszkań.
"Dokumenty horroru" - jak określa je "Bild" - pokazują w skali jeden do stu projekty, rysunki, rzuty z góry i z boku planowanych komór gazowych, krematoriów i budynków gospodarczych nazistowskiego obozu śmierci. Jeden z planów jest osobiście podpisany zielonym atramentem przez organizatora masowej zagłady - szefa SS Heinricha Himmlera.

Plany powstałe między czterdziestym pierwszym, a czterdziestym trzecim rokiem udowadniają ponad wszelką wątpliwość, że każdy kto miał do czynienia z budową obozu koncentracyjnego Auschwitz musiał wiedzieć, że ma on służyć do uśmiercania ludzi gazem na przemysłową skalę.

Dyrektor Federalnego Archiwum w Berlinie podkreśla "nadzwyczajne znaczenie" odkrytych dopiero teraz dokumentów. Jego zdaniem, są one "autentycznym świadectwem systematycznie zaplanowanego, masowego mordu na europejskich Żydach".

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się