Menu Region

Wyższe opłaty za przejazd po niemieckich autostradach

Wyższe opłaty za przejazd po niemieckich autostradach

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Opłaty za autostrady w Niemczech znacznie wzrosną z początkiem przyszłego roku. Druga izba niemieckiego parlamentu, Bundesrat, zatwierdziła zarządzenie wydane przez ministra komunikacji Wolfganga Tiefensee.
Podwyżki dotkną także polskich kierowców ciężarówek. Przejazd takim samochodem po niemieckich autostradach będzie kosztował od 14 do 29 eurocentów za kilometr. To od 50 do 100 procent więcej niż dotychczas.

Do tej pory, ciężarówki o ciężarze właściwym do 12 ton, w zależności od liczby osi i emisji spalin, płaciły za przejechanie jednego kilometra od 10 do 15 i pół eurocenta.

Wpływy z tytułu opłat za autostrady w większości mają być przeznaczone na utrzymanie i rozbudowę sieci dróg.

Podwyżka opłat dla ciężarówek kategorii S, których najwięcej jeździ po niemieckich drogach, będzie najbardziej umiarkowana i wyniesie o dwa centy mniej niz postulował to niemiecki minister finansów. W ten sposób politycy zasiadający w Bundesracie chcą zminimalizować dodatkowe obciążenia dla firm średniej wielkości.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się