Menu Region

Wielka Brytania: Niewidzący pilot wylądował

Wielka Brytania: Niewidzący pilot wylądował

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
W Wielkiej Brytanii udało się sprowadzić na ziemię samolot, którego pilot utracił w powietrzu zdolność widzenia. Specjaliści podkreślają, że akcja powiodła się dzięki cierpliwości i profesjonalizmowi kontrolerów lotu w bazie Królewskich Sił Powietrznych w Linton-on-Ouse.
65-letni Jim O'Neill wracał z urlopu i leciał ze Szkocji do Colchester w południowo-wschodniej Anglii. Pilotował małą, 2-miejscową Cessnę. Nagle, na wysokości 4,5 tysiąca metrów, dostał udaru mózgu i stracił zdolność widzenia. Zachowując przytomność, poprosił drogą radiową o pomoc.

Z lotniska Royal Air Force w Linton-on-Ouse wyleciał mu na spotkanie szef wyszkolenia bazy. Lecąc 50 metrów od Cessny i kierując oślepionego pilota przez radio, podprowadził go nad pas startowy. Jim O'Neill jest doświadczonym pilotem, ale siedem razy podchodził do lądowania, kierując się instrukcjami kontrolera lotów. Po wyjściu z maszyny gorąco przepraszał załogę bazy za sprawiony kłopot. Przewieziono go do szpitala, gdzie okazało się, że jego stan jest ciężki.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się