Menu Region

Watykan: Benedykt XVI o przeszczepach i handlu organiami

Watykan: Benedykt XVI o przeszczepach i handlu organiami

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Papież potępił handel organami i przypomniał, że można je pobierać jedynie wtedy, gdy istnieje pewność śmierci dawcy. Benedykt XVI mówił o dramacie osób czekających na przeszczep, który może uratować im życie. Słowa kierował do uczestników międzynarodowego kongresu, zorganizowanego w Rzymie przez Papieską Akademię Życia.
Benedykt XVI wezwał świat lekarski do odrzucenia niedopuszczalnych praktyk w dziedzinie przeszczepów, które - jak podkreślił - "często dotykają niewinnych osób, jak i dzieci".

Papież dodał, że to samo dotyczy tworzenia i niszczenia embrionów ludzkich, przeznaczonych do celów terapeutycznych. Przypomniał, że do pobrania organów wymagana jest wcześniejsza zgoda dawcy, a także o tym, że mogą one być pobierane jedynie ze zwłok. Musi zatem istnieć absolutna pewność śmierci pacjenta.

Benedykt XVI zachęcił do propagowania idei dawstwa organów, będącego świadectwem miłości.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się