Menu Region

Prezydent rozważa zawetowanie ustawy o "pomostówkach"

Prezydent rozważa zawetowanie ustawy o "pomostówkach"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Lech Kaczyński poważnie rozważa kwestię zgłoszenia weta do ustawy o emeryturach pomostowych.
W drodze na nieformalny szczyt Unii Europejskiej w Brukseli prezydent tłumaczył jednak, że w Polsce ludzie zbyt wcześnie przechodzą na emeryturę i należy dążyć do tego, by robili to nieco później.

Zaznaczył, że osoby przechodzące na emeryturę dzielą się na dwie kategorie - tych, dla których ten moment to życiowa klęska oraz tych, którzy chcą to zrobić jak najszybciej. Lech Kaczyński zaznaczył, że nie sądzi, by zmiana w przepisach była jednoznacznie niekorzystna. Zapewnił, że dziś z pewnością nie ogłosi ewentualnej decyzji o zawetowaniu ustawy.

Wczoraj późnym wieczorem głosami Platformy Obywatelskiej i PSL Sejm uchwalił ustawę o emeryturach pomostowych. Przeciwko ograniczeniom przywilejów emerytalnych głosowali posłowie Prawa i Sprawiedliwości oraz Lewicy.

Posłowie odrzucili też projekt prezydenta przedłużenia o rok obecnych przepisów o wcześniejszych emeryturach. Ustawa o emeryturach i rentach z FUS wygasa z końcem tego roku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się